Nočním vlkům se v Praze dostalo důstojného přivítání. Fotoblog z Václavského náměstí

Nočním vlkům se v Praze dostalo důstojného přivítání. Fotoblog z Václavského náměstí
Na motorkářský gang se v Praze čekalo v sobotu víc než tři a půl hodiny.
Jaromír Štětina to vydržel.
Mezitím náměstím prošel několikatisícový dav příznivců hulení.
Klidně a vesele.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 5. 2016 17:25
Motorkářská skupina Noční vlci objela v doprovodu aut s ruskými vlajkami Václavské náměstí. Demonstranti jim zablokovali cestu, ale policie je odtáhla. Věrozvěsty ruského imperialismu čekalo na Václavském náměstí asi dvě stě naštvaných lidí, píše ve svém fotoblogu Ludvík Hradilek.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy