Nádraží duchů v Duchcově. Ještě nespadlo

Nádraží duchů v Duchcově. Ještě nespadlo
Nádraží v Duchcově bylo koncem devatenáctého století významným dopravním uzlem. Z okolních dolů se vozilo hnědé uhlí do celé monarchie.
Těžba uhlí mu přinesla i zkázu. Po sto letech tu byl pravidelný provoz ukončen v roce 1968.
Od asanace zachránil nádraží i starou část Duchcova tento nenápadný mostek.
4. února 1931 se tu deset četníků pokusilo zastavit průvod pěti stovek  nezaměstnaných. Čtyři demonstranti podlehli střelbě. Pro komunisty je to kultovní místo.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
22. 11. 2011 9:00

Duchcov - Nádraží, kdysi pýcha každého města, kam jezdil vlak. Dnes, po desítkách let péče státních institucí, opuštěné a nepotřebné stavby.

Je jich v Česku několik tisíc a v Duchcově je exemplární příklad.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy