DPP platil Rittigovu muži 65 tisíc měsíčně, ale neví za co

Radek Nohl Radek Nohl
19. 3. 2014 11:20
I když měla firma předkládat každý měsíc zprávy o činnosti, dopravní podnik od ní nemá jedinou čárku.
Dopravní podnik platil firmě Gereo za poradenské služby 65 tisíc měsíčně.
Dopravní podnik platil firmě Gereo za poradenské služby 65 tisíc měsíčně. | Foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Praha - Přes tři roky poskytovala společnost Jana Valtra, jehož vyšetřovatelé označili za informátora lobbisty Ivo Rittiga, rady pražskému dopravnímu podniku, ten ale nyní nemá jedinou zprávu, co pro něj za tuto dobu udělala.

Deník Insider to zjistil poté, co žádal podle zákona DPP o kompletní přehled poradenských služeb, jejž od firmy Gereo za zmíněné období získal.

Společnost Gereo, v níž je Valtr dodnes jediným jednatelem a společníkem, měla s pražským dopravním podnikem smlouvu od konce roku 2008 do 31. května 2012 a v prvním roce inkasovala každý měsíc 65 tisíc korun (od 2010 byla částka snížena na 35 tisíc korun).

Podle dokumentů, které má redakce k dispozici, za to měla tehdejšímu řediteli DPP Martinu Dvořákovi radit například v oblasti pronájmu nebytových prostor a pozemků, outsourcingu dodávek pohonných hmot či obchodní strategie pro nové stanice při prodloužení trasy metra A a D.

Jenže podnik v současné době neví o jediné radě, kterou pro něj Gereo vypracovalo. "Dopravní podnik hlavního města Prahy nedisponuje žádnými výstupy," napsal na žádost Insideru vedoucí právního odboru Lukasz Kryński. 

Celý článek čtěte ve středečním vydání deníku Insider.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy