reklama
 
 

Voleb se může zúčastnit všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíc za posledních 24 let

1. 9. 2017 16:15
V nadcházejících sněmovních volbách se o hlasy voličů utká celkem 31 hnutí a stran. Největší výběr budou letos mít voliči v Praze, kde budou vytištěny hlasovací lístky pro 29 seskupení. Nejmenší konkurence 21 stran a hnutí bude v Karlovarském kraji.

Praha - K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné České republiky. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které provedly krajské úřady a pražský magistrát.

Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž 17 mělo své kandidáty v každém regionu.

Největší výběr budou letos mít voliči v Praze, kde budou vytištěny hlasovací lístky pro 29 seskupení. Nejmenší konkurence 21 stran a hnutí bude v Karlovarském kraji.

Obálky s kandidáty 24 seskupení dostanou lidé na Vysočině, v Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Zlínském a nově i Ústeckém kraji, kde musela být přihláška hnutí Radostné Česko vyškrtnuta. Toto uskupení ale kandiduje v tuctu dalších regionů. Pětadvacet kandidátek budou mít v Plzeňském, Jihočeském a Olomouckém kraji, o jednu víc pak ve Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

Všechny přihlášené volební strany byly do bitvy o místa v dolní komoře Parlamentu zapojeny už jednou, a to v roce 2006. Tehdy mezi sebou soupeřilo 25 stran a hnutí a jedna sedmičlenná koalice.

Volby se budou konat 20. a 21. října.

autor: ČTK | 1. 9. 2017 16:15

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama