Fotoblog: Ženy bojují za přirozené porody. Bez nástřihu

Fotoblog: Ženy bojují za přirozené porody. Bez nástřihu
Na zakotvené lodi.
Na vltavském nábřeží.
Sem Česká ženská lobby a Liga lidských práv pozvaly všechny, kterým není lhostejné, jak se v České republice rodí děti.
Přišly především matky s autentickou zkušeností.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
12. 12. 2014 18:15
Evropský soud pro lidská práva se rozhodl nepotrestat Českou republiku za porušování práva žen na přirozený a bezpečný porod. Matky se nevzdají.

Měla to být veselice po vyhraném sporu u Evropského soudu pro lidská práva mezi matkami toužícími po přirozeném a bezpečném porodu a Českou republikou. Z oslavy vítězství se stala jen veselá zastávka na dlouhé cestě k svobodné volbě místa a způsobu porodu českých žen.

Soud sice uznal, že porod mimo porodnice je stejně bezpečný jako v nich, když nerizikovou rodičku provází při porodu kvalifikovaná porodní asistentka. Neodsoudil však Česko za to, že to žalujícím ženám upřelo. Nepřísluší mu prý v této věci hodnotit legislativu jednotlivých zemí.

S nesouhlasným stanoviskem k rozsudku vystoupil belgický soudce Lemmens, podle něhož není otázka porodů doma pojímána jako odborná, ale jde o boj o moc, při kterém čeští lékaři neváhají používat nátlakové metody.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy