Dítě na Mladoboleslavsku se popálilo horkým olejem

Domácí Domácí
9. 2. 2014 22:30
Záchranáři ho převezli do Vinohradské nemocnice.
Foto: Tomáš Kunc

Mladá Boleslav- Záchranáři ze středních Čech v neděli zasahovali u dvou případů, jejichž obětmi byli děti.

Nejprve po poledni ošetřovali popálené dítěte na Mladoboleslavsku. Od rozpáleného oleje utrpělo popáleniny 2. stupně na 60 procnetech povrchu těla. První posádka záchranářů povolala k případu leteckou službu, která přepravila zraněné dítě do Vinohradské nemocnice v Praze.

Kolem páté odpoledne se pak na Příbramsku jiné dítě opařilo čajem. "Utrpělo opařeniny druhého stupně na 20 procentech těla," uvedla mluvčí. Po ošetření bylo dítě z Příbramska také vrtulníkem také přepraveno do pražské nemocnice na Vinohradech.

Na stejné pracoviště přivezli záchranáři už v sobotu dopoledne muže, který na chatě u Kyšic na Kladensku zapaloval oheň v kamnech pomocí tekutého lihu. Utrpěl popáleniny prvního a druhého stupně na obličeji, na krku a na ruce.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve věku 81 let zemřel americký hudební producent Phil Spector. Spolupracoval například s The Beatles. Od roku 2009 si odpykával trest za vraždu

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ukrajinská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 12 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ukrajinská nákladní loď. Při nehodě zemřeli nejméně tři členové posádky. Podle informací na lodi mělo být 12 členů posádky, uvedla agentura AP. Záchranné práce pokračují.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner původně oznámil, že plavidlo bylo ruské, podle nových informací loď plula pod vlajkou Palau a patřila ukrajinské firmě Arvin Shipping. Na lodi mělo být celkem 12 osob, dva Rusové a deset Ukrajinců. Loď byla na cestě z Bulharska do Gruzie.

Podle agentury Reuters turecká státní média uvedla, že loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Práci záchranářů však ztěžuje špatné počasí. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Podle tureckého ministerstva dopravy loď jménem Arvin kvůli špatnému počasí zakotvila u přístavu na severu Turecka. Z neznámých důvodů se rozlomila a potopila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy