Jak vzniká ghetto

Jak vzniká ghetto
Má historické centrum, které stojí za to navštívit.
Novou zástavbu vedle staré.
Zahradní čtvrti.
Vypadá to jako příjemné místo k životu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 7. 2013 11:01

Děčín - Děčín je krásné a bohaté město. Má zámek, veškeré služby, průmysl, výborné dopravní spojení. Do Drážďan blíž než do Prahy. Bydlí tu padesát tisíc lidí - v secesních vilách i na sídlištích.

Přesto tu hrozí, že se tu nebude žít dobře. Doba, kdy na okrajových sídlištích bydlí lékař vedle nezaměstnaného, končí, město se rozděluje na bohaté a chudé. Jak se žije na sídlišti Boletice, se podívejte tady.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy