Jak vzniká ghetto

Jak vzniká ghetto
Má historické centrum, které stojí za to navštívit.
Novou zástavbu vedle staré.
Zahradní čtvrti.
Vypadá to jako příjemné místo k životu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 7. 2013 11:01

Děčín - Děčín je krásné a bohaté město. Má zámek, veškeré služby, průmysl, výborné dopravní spojení. Do Drážďan blíž než do Prahy. Bydlí tu padesát tisíc lidí - v secesních vilách i na sídlištích.

Přesto tu hrozí, že se tu nebude žít dobře. Doba, kdy na okrajových sídlištích bydlí lékař vedle nezaměstnaného, končí, město se rozděluje na bohaté a chudé. Jak se žije na sídlišti Boletice, se podívejte tady.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy