Dárek pro Kate a jejího novomanžela Williama

Dárek pro Kate a jejího novomanžela Williama
Klabonosá hlava s výrazným velkým živým okem.
Vysoko nasazený mohutný klenutý krk s méně znatelným kohoutkem.
Široký a hluboký hrudník.
Mohutná široká záď.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 5. 2011 5:09

Novomanželé, vévoda a vévodkyně z Cambridge, výslovně požádali případné svatební dárce, aby jim nedávali dary, ale aby penězi obdarovali dobročinné organizace. Novomanželka je údajně alergická na koně. Česká vláda se rozhodla darovat jim hřebce. Ještě je doma v Kladrubech. Můžete si ho prohlédnout zde:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy