Čtvrteční stávku pokazí počasí. Deštěm a kroupami

Dagmar Honsová, Meteopress
15. 6. 2011 8:50
Předpověď slibuje, že odpolední teploty se zastaví těsně pod 30 °C
Foto: Michal Žák

Česká republika - Předpověď na čtvrtek, kdy výraznou část země ochromí stávka odborů, slibuje teplé počasí doplněné o lokální bouřky.

Ten, kdo pojede do práce na kole, zřejmě odpoledne zmokne. A ti, kteří si berou dovolenou, budou mít sice teploty na koupání, ale může je překvapit bouřka.

Během dne bude do Česka proudit teplý vzduch od jihozápadu, ve kterém se budou během odpoledních hodin tvořit bouřky.

Ty mohou být ojediněle silné, doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, jako jsou přívalové srážky o intenzitě až 30 mm, krupobitím a nárazy větru kolem 70 km/h.

Čtvrtek bude nejteplejší z celého týdne - ranní teploty budou klesat k 16 až 12 °C, odpolední teploty se zastaví mezi 24 až 28 °C.

Zpočátku bude polojasno, postupně bude oblačnosti přibývat, místy s přeháňkami a bouřkami.

Pátek a víkend proprší

V pátek bude přes Česko přecházet vlnící se studená fronta od západu a po jejím přechodu sem pronikne chladnější vzduch. Bude tedy zataženo až oblačno, zpočátku dne se na většině území objeví déšť nebo přeháňky. Ojediněle se vyskytnou i bouřky.

Ranní teploty budou klesat k 17 až 13 °C, odpolední se zastaví mezi 21 až 25 °C. O víkendu bude převažovat velká oblačnost - oblačno až zataženo, ranní teploty budou klesat k 16 až 11 °C, odpolední teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

Příští pracovní týden ale opět přinese návrat k letním teplotám, které se budou v druhé polovině týdne pohybovat až na 28 °C.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy