Čtvrteční stávku pokazí počasí. Deštěm a kroupami

Dagmar Honsová, Meteopress
15. 6. 2011 8:50
Předpověď slibuje, že odpolední teploty se zastaví těsně pod 30 °C
Foto: Michal Žák

Česká republika - Předpověď na čtvrtek, kdy výraznou část země ochromí stávka odborů, slibuje teplé počasí doplněné o lokální bouřky.

Ten, kdo pojede do práce na kole, zřejmě odpoledne zmokne. A ti, kteří si berou dovolenou, budou mít sice teploty na koupání, ale může je překvapit bouřka.

Během dne bude do Česka proudit teplý vzduch od jihozápadu, ve kterém se budou během odpoledních hodin tvořit bouřky.

Ty mohou být ojediněle silné, doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, jako jsou přívalové srážky o intenzitě až 30 mm, krupobitím a nárazy větru kolem 70 km/h.

Čtvrtek bude nejteplejší z celého týdne - ranní teploty budou klesat k 16 až 12 °C, odpolední teploty se zastaví mezi 24 až 28 °C.

Zpočátku bude polojasno, postupně bude oblačnosti přibývat, místy s přeháňkami a bouřkami.

Pátek a víkend proprší

V pátek bude přes Česko přecházet vlnící se studená fronta od západu a po jejím přechodu sem pronikne chladnější vzduch. Bude tedy zataženo až oblačno, zpočátku dne se na většině území objeví déšť nebo přeháňky. Ojediněle se vyskytnou i bouřky.

Ranní teploty budou klesat k 17 až 13 °C, odpolední se zastaví mezi 21 až 25 °C. O víkendu bude převažovat velká oblačnost - oblačno až zataženo, ranní teploty budou klesat k 16 až 11 °C, odpolední teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

Příští pracovní týden ale opět přinese návrat k letním teplotám, které se budou v druhé polovině týdne pohybovat až na 28 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy