ČT ztratila vedoucí postavení, nahradila ji TV Nova

ČTK ČTK
2. 1. 2014 20:45
Nejsledovanějším pořadem televize Nova se za minulý rok staly Televizní noviny
Česká televize.
Česká televize. | Foto: Česká televize

Praha - Stanice pod hlavičkou Novy měly v loňském roce nejvyšší sledovanost, mezi diváky staršími patnácti let měly úhrnný podíl 31,17 procenta.

O vedoucí postavení z roku 2012 tak přišla Česká televize, jejíž stanice sledovalo 29,83 procenta diváků. Nejsledovanějším pořadem roku byly Televizní noviny vysílané na Nově 1. dubna 2013, u obrazovek tehdy sedělo 2,277 milionu diváků.

Vyplývá to z dat o loňské sledovanosti, která dnes zveřejnila společnost ATO - MEDIARESEARCH.

Nova se vrátila do čela žebříčku díky vylepšení čísel z roku 2012. Loni si její stanice v úhrnu meziročně polepšily o 1,32 procenta.

I když o něco poklesla sledovanost Novy a Novy Cinema, kompenzovala to zvýšená sledovanost Fandy a nové stanice Smíchov a Telka.

Česká televize ztratila své postavení

Česká televize se v roce 2012 poprvé od zahájení měření sledovanosti stala lídrem televizního trhu, ale o toto postavení přišla.

Její podíl se loni snížil o 0,33 procenta a dostal se pod 30 procent.

Nejvíce meziročně poklesla sledovanost stanici ČT sport, což je však ovlivněno především konáním letních olympijských her v roce 2012.

Klesla i sledovanost TV Prima

O 1,72 procenta se ve srovnání s rokem 2012 propadla sledovanost televizních stanic pod hlavičkou Primy, jejíž podíl na trhu klesl na 22,44 procenta.

Její nový kanál Prima Zoom specializovaný na dokumenty přilákal rovná dvě procenta diváků. Televize Barrandov má na trhu podíl 4,39 procenta.

Nejsledovanějším pořadem roku byla hlavní zpravodajská relace televize Nova. Jednotlivá vydání Televizních novin obsadila 40 z 50 prvních míst v žebříčku pořadů s největším diváckým zájmem, nejúspěšnější bylo aprílové vydání.

Na druhém místě skončil seriál Novy Doktoři z Počátků vysílaný 25. června 2013, třetí byla štědrovečerní pohádka České televize Duch nad zlato.

 

Právě se děje

Další zprávy