Šéfem pražské ČSSD zůstává Ludvík, na post předsedy podpořili delegáti Sobotku

ČTK Kateřina Frouzová ČTK, Kateřina Frouzová
Aktualizováno 8. 12. 2016 20:25
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík obhájil předsednictví pražské ČSSD, hlasovalo pro něj na konferenci sociální demokracie 99 ze 160 delegátů. Delegáti zároveň podpořili Bohuslava Sobotku coby kandidáta na předsedu, který se bude volit v březnu a schválili nominace na místopředsedy pro Michaelu Marksovou, Lenku Tesku Arnoštovou, Lubomíra Zaorálka či Petra Dolínka. V ostrém projevu na úvod Sobotka kritizoval Andreje Babiše, který si podle něj připisuje zásluhy to, co ČSSD ve vládě prosadila.
Bohuslav Sobotka.
Bohuslav Sobotka. | Foto: ČTK

Praha - Pražská sociální demokracie schválila na konferenci nominace na jarní sjezd. Na post předsedy, který bude volen v březnu příštího roku, podpoří Bohuslava Sobotku. Milana Chovance na místo prvního místopředsedy, na pozice řadových místopředsedů pak pražští delegáti navrhují Lenku Tesku Arnoštovou, náměstka Petra Dolínka, Michaelu Marksovou a Lubomíra Zaorálka. 

Post předsedy pražské ČSSD obhájil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, volilo ho 99 ze 160 delegátů. O předsednictví se Ludvík utkal se zástupcem starosty Prahy 13 Pavlem Jarošem."Byl to boj, byli dva kandidáti a nebylo to předem dané. Dvě třetiny hlasů je dobrá volba," řekl Ludvík. Do fungování ČSSD v rámci pražského zastupitelstva z pozice předsedy zasahovat nechce, neboť podle jeho slov pracují sociální demokraté na magistrátu dobře.

Sociální demokraté si nechali zpracovat analýzu výsledků krajských a senátních voleb. Ta podle Sobotky ukázala, že zatímco v roce 2013 bralo ANO hlasy především pravicovým stranám, tak v letošním roce získalo hnutí voliče ČSSD. A právě tento odliv příznivců chce Sobotka v následujících měsících zastavit - alespoň to slíbil v projevu pražským delegátům. 

Sobotka věnoval značnou část poměrně ostrého projevu k delegátům ČSSD v Praze hlavnímu oponentovi ČSSD hnutí ANO a Andrejovi Babišovi.

"Babiš marketingově ukradl to, co ČSSD ve vládě udělala," uvedl například premiér v řeči, která trvala celkem asi dvacet minut. Ministr vnitra Milan Chovanec pak ještě dodal, že "Babiš není superman, Babič není gentleman". Těmito a podobnými slovy chtěl říci, že ČSSD má šanci ANO ve volbách porazit.

V předvolební strategii se premiér hodlá zaměřit na tradiční levicové voliče ČSSD - zaměstnance, rodiny s dětmi, seniory. První skupině chce zajistit zvýšení mezd, všem pak zlepšování zvyšování životní úrovně.

Delegáti dnes budou ještě volit místopředsedy pražské ČSSD, kdy nominaci dostali od svých spolustraníků mimo jiné Dolínek, pražský radní Daniel Hodek, starosta Prahy 8 Roman Petrus, bývalý místostarosta a nyní opoziční zastupitel Prahy 4 Jiří Bodenlos, místostarostka Prahy 14 Lucie Svobodová nebo zastupitel Prahy 6 René Pekárek.

 

Právě se děje

Další zprávy