Cesta z ghetta podle Českého západu

Cesta z ghetta podle Českého západu
I oni mají své plány a touhy, když jim je pomůžeme uskutečnit bude to výhodné i pro nás.
Jana Kosová přišla do Dobré Vody z Prahy. V praxi si potvrzuje, že komunitní práce, o které se učila ve škole, přináší povzbuzující výsledky.
Trapisté z nedalekého Nového Dvora jsou kontemplativní řád, sociální práci nedělají. Třetinu zisku z výroby a prodeje biohořtice však dávají Českému západu a dohlížejí jak s nimi občanské sdružení nakládá.
Anna Dunčeková chodila do zvláštní školy, teď si dodělává maturitu, pracuje jako komunitní pracovník a ví, že vzdělání je základ pro získání dobrého zaměstnání.
Foto: Ludvík Hradilek
15. 7. 2007 10:46

Dobrá Voda u Toužimi, jedno ze stovek míst v českém pohraničí, kde žijí odříznuti od většinové společnosti desítky romů. Na nákup k lékaři do školy to mají sedm kilometrů. Autobus jezdí jednou denně. Právě sem se rozhodli investovat část vydělaných peněz mniši z nedalekého trapistického kláštera v Novém Dvoře. Inciovali vznik občanského sdružení Český západ, které se pokouší vytvářet občanskou společnost na Toužimsku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy