Cesta z ghetta podle Českého západu

Cesta z ghetta podle Českého západu
I oni mají své plány a touhy, když jim je pomůžeme uskutečnit bude to výhodné i pro nás.
Jana Kosová přišla do Dobré Vody z Prahy. V praxi si potvrzuje, že komunitní práce, o které se učila ve škole, přináší povzbuzující výsledky.
Trapisté z nedalekého Nového Dvora jsou kontemplativní řád, sociální práci nedělají. Třetinu zisku z výroby a prodeje biohořtice však dávají Českému západu a dohlížejí jak s nimi občanské sdružení nakládá.
Anna Dunčeková chodila do zvláštní školy, teď si dodělává maturitu, pracuje jako komunitní pracovník a ví, že vzdělání je základ pro získání dobrého zaměstnání.
Foto: Ludvík Hradilek
15. 7. 2007 10:46

Dobrá Voda u Toužimi, jedno ze stovek míst v českém pohraničí, kde žijí odříznuti od většinové společnosti desítky romů. Na nákup k lékaři do školy to mají sedm kilometrů. Autobus jezdí jednou denně. Právě sem se rozhodli investovat část vydělaných peněz mniši z nedalekého trapistického kláštera v Novém Dvoře. Inciovali vznik občanského sdružení Český západ, které se pokouší vytvářet občanskou společnost na Toužimsku.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Nejméně 20 mrtvých si v Egyptě vyžádala srážka autobusu s kamionem

Nejméně dvacet lidí přišlo o život a další tři byli zraněni při úterní srážce autobusu s kamionem v jižním Egyptě. Informovala o tom dnes agentura AP. Nehoda se stala v provincii Asijút asi 320 kilometrů jižně od Káhiry. Autobus, který jel z hlavního města, se převrátil při předjíždění kamionu. Následně do něj kamion narazil a obě vozidla vzplanula, uvedla AP s odvoláním na guvernéra.

Při dopravních nehodách v Egyptě každý rok umírají tisíce lidí. Havárie jsou většinou způsobeny překračováním povolené rychlosti, špatnými silnicemi nebo nedostatečným prosazováním bezpečnosti v dopravě.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Utah v NBA přehrál Oklahoma City, které nepomohlo ani 42 bodů Dorta

Basketbalisté Utahu si upevnili pozici lídra NBA, když zdolali 106:96 Oklahoma City a připsali si sedmou výhru z posledních deseti utkání. Chorvat Bojan Bogdanovič přispěl k vítězství 23 body a Donovan Mitchell 22 body. Thunder nestačilo 42 bodů Luguentze Dorta, který zaznamenal nejlepší střelecký výkon v kariéře i díky sedmi trojkám. Los Angeles Clippers pomohl k výhře 126:115 v Indianě 36 body Paul George.

Výsledky NBA:

Charlotte - LA Lakers 93:101, Indiana - LA Clippers 115:126, Phoenix - Miami 106:86, Portland - Boston 115:116, Toronto - Atlanta 103:108, Utah - Oklahoma City 106:96.

Další zprávy