Český generál obsadí významný post v NATO

Hana Pražáková
28. 11. 2008 12:33
Generál Bálint bude velet styčné kanceláři v Bělehradě
Foto: NATO

Praha - Velitelem vojenské styčné kanceláře NATO v Bělehradě se od prosince stane generál Miroslav Bálint. Ten je v současné době zástupcem náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.

Informaci poskytlo ministerstvo obrany.

Bálintovi na nový post, kam jej vybral vrchní velitel NATO v Evropě, pomohly jeho zkušenosti i znalost místního jazyka a prostředí. Nemalou roli sehrála i zkušenost z práce ve strukturách NATO.

Bálint se účastnil operací na Balkáně, kde na různých pozicích působil v jednotkách UNPROFOR a SFOR.

Jeho úkolem v Bělehradě bude zajistit spolupráci srbských vojenských představitelů s orgány NATO v rámci programu Partnerství pro mír a přispět k pokračování transformace Ozbrojených sil Srbské republiky.

Ve funkci vystřídá italského generála Lucia Batta.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy