Červený kříž školí studenty, číšníky i byznysmeny. Jeden dobrovolník odjel v jaguaru

Červený kříž školí studenty, číšníky i byznysmeny. Jeden dobrovolník odjel v jaguaru
Český červený kříž školí dobrovolníky, aby mohli vypomáhat v přehlcených nemocnicích a domovech pro seniory. Tento kurz se konal 4. března v Praze.
Dobrovolníci se učí, jak správně povlékat postele, pomáhat pacientům s hygienou, polohovat je na lůžku nebo jak si správně obléci ochranný oblek.
V ochranném obleku musí zdravotníci vydržet i pět hodin v tzv. nečisté zóně. Znamená to, že nemáte šanci se napít nebo si odskočit na toaletu.
Chránit si musíte vše.
Foto: Honza Mudra
Honza Mudra
9. 3. 2021 10:22
Český červený kříž pořádá kurzy pro dobrovolníky v základech ošetřovatelství, aby vyškolení lidé mohli vypomáhat v přetížených nemocnicích. Osmihodinový kurz se konal například 4. března v Praze. Jednoho takového se zúčastnil i autor tohoto textu. Podívejte se na fotogalerii, jak takové školení probíhá.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy