Česko pozastavilo vydávání pracovních víz pro Vietnamce, tamní ambasáda je přetížená

ČTK ČTK
19. 7. 2018 14:15
Česko pozastavilo příjem žádostí o dlouhodobý pobyt za účelem zaměstnání a o dlouhodobá víza za účelem podnikání pro občany Vietnamu, informovalo ministerstvo zahraničí. Podle ministra zahraničí Jana Hamáčka jsou důvodem pro tento krok přetížení české ambasády v Hanoji a bezpečnostní rizika. V současnosti je podle ministerstva pro české zastoupení ve Vietnamu prioritou příjem žádostí o pobyt za účelem spojování rodin. Hospodářská komora uvedla, že rozhodnutí vlády respektuje. Dodala ale, že doufá, že se problémy v době nedostatku pracovních sil, který nyní panuje, podaří co nejrychleji vyřešit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 30 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy