Obrazem: České Soči, Krym i Peredělkino. Prohlédněte si ruské rekreační objekty na našem území

Obrazem: České Soči, Krym i Peredělkino. Prohlédněte si ruské rekreační objekty na našem území
V rezervaci bukových lesů na srázu nad řekou Sázavou.
Mezi buky jsou u Sázavy vidět Vlkančice. Středočeská obec. 45 kilometrů od Prahy.
Má 180 stálých obyvatel..
450 rekreačních objektů.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 16. 4. 2018 10:32
Mezi desítkami nemovitostí vlastněných Ruskou federací na území České republiky jsou i rekreační objekty. Podívejte se na místa, kde u nás odpočívají ruští diplomaté.

Ruský státní majetek na území České republiky zmapoval server Hlídací pes koncem minulého roku.

Ruské chaty stojí na pozemcích poskytnutých v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století sovětské straně do užívání převážně na základě usnesení vlády ČSSR. Nemovitosti si většinou postavili Sověti sami a některé nejsou ani po padesáti letech zkolaudované.

"Několik let probíhají dvoustranná jednání ohledně nové smluvní úpravy užívacích vztahů k pozemkům v souladu s recipročními zájmy ČR," řekl Hlídacímu psu loni na podzim ředitel Diplomatického servisu MZV ČR Ladislav Škeřík.

Podle aktuálních výpisů z katastru nemovitostí se jim zapeklitou diplomatickou situaci dosud nepodařilo vyřešit.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy