Obrazem: České Soči, Krym i Peredělkino. Prohlédněte si ruské rekreační objekty na našem území

Obrazem: České Soči, Krym i Peredělkino. Prohlédněte si ruské rekreační objekty na našem území
V rezervaci bukových lesů na srázu nad řekou Sázavou.
Mezi buky jsou u Sázavy vidět Vlkančice. Středočeská obec. 45 kilometrů od Prahy.
Má 180 stálých obyvatel..
450 rekreačních objektů.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 16. 4. 2018 10:32
Mezi desítkami nemovitostí vlastněných Ruskou federací na území České republiky jsou i rekreační objekty. Podívejte se na místa, kde u nás odpočívají ruští diplomaté.

Ruský státní majetek na území České republiky zmapoval server Hlídací pes koncem minulého roku.

Ruské chaty stojí na pozemcích poskytnutých v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století sovětské straně do užívání převážně na základě usnesení vlády ČSSR. Nemovitosti si většinou postavili Sověti sami a některé nejsou ani po padesáti letech zkolaudované.

"Několik let probíhají dvoustranná jednání ohledně nové smluvní úpravy užívacích vztahů k pozemkům v souladu s recipročními zájmy ČR," řekl Hlídacímu psu loni na podzim ředitel Diplomatického servisu MZV ČR Ladislav Škeřík.

Podle aktuálních výpisů z katastru nemovitostí se jim zapeklitou diplomatickou situaci dosud nepodařilo vyřešit.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy