Fotoblog: Brutálně proti brutalismu. Demonstranti protestovali proti demolici budov Transgasu

Fotoblog: Brutálně proti brutalismu. Demonstranti protestovali proti demolici budov Transgasu
Výjimečné budovy v brutalistickém, postmoderním, industriálním a high-tech stylu nad pražským Václavským náměstím. Postavené v sedmdesátých letech minulého století pro dispečink plynovodu Družba.
Pro někoho výjimečně ošklivé, přesto jedinečné.
Dvě stovky lidí sem přišly protestovat proti záměru zbourat celý komplex.
Nemůžeme se divit developerovi, tady Ivanu Chrenkovi, že se chová jako žralok...
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
4. 12. 2017 20:45
Výjmečné stavby bouráme v komerčním zájmu. Obchodní dům Ještěd, hotel Praha a teď budovy Transgasu u Václavského náměstí.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy