Brněnská policie: Polovina žen si znásilnění vymyslí

mch
22. 8. 2008 15:30
Důvody k tomu mají různé
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bleskově

Brno - Brněnští kriminalisté uvedli, že více než polovina případů znásilnění, které řeší, se ve skutečnosti nestane a ženy si je vymyslí. 

Počet skutečných znásilnění se v Brně rok od roku mění, průměrně jich jsou dvě desítky. Opravdových znásilnění policisté letos vyšetřovali třináct, za celý loňský rok sedmnáct. .

V kolika případech ženy lhali, ale policisté přesně neuvedli. Řádově šlo o desítky nepravdivých obvinění.

Falešné případy

Co ženy k falešnému nahlášení znásilnění vede? Policie uvedla, že většinou lžou mladé dívky, které přijdou večer pozdě domů a v obavách z trestu si vymyslí příběh o násilníkovi. 

Čtěte více: Počal dítě s třináctiletou, soud mu vyměřil podmínku

"Důvodem jsou také například obavy, že by mohly být těhotné nebo že se nakazily nějakou nemocí," vysvětluje mluvčí brněnských policistů Andrea Procházková.

Foto: Reuters

Obrázek "znásilnění" poslala MMS

Jiné ženy si zase znásilnění vymyslí, aby je neopustil jejich přítel.

S takovým případem se kriminalisté setkali nedávno - žena poslala příteli mms zprávu, kde byla vyfocena nahá a poškrábaná. Přítel celou záležitost nahlásil na policii a žena poté uvedla, že byla znásilněna.

"Po více než měsíční práci kriminalisté tento případ rozluštili a zjistili, že dívka svému příteli poslala celkem 1 400 SMS a MMS a vše si vymyslela jen proto, aby se s ní nerozešel a měl o ni strach. Žena se nakonec ke všemu doznala," uvedla Procházková. 

Ženy nemohou být za vymyšlené příběhy rovnou potrestány. "Trest může přijít pouze v případě, pokud žena označí konkrétního pachatele a ten pak podá trestní oznámení," poznamenala mluvčí brněnských policistů.

 

Právě se děje

Další zprávy