Barikáda na Letné, hořící Staré Město. Podívejte se, jak známá místa v Praze vypadala v květnu 1945

Tomáš Kunc Radek Vebr, Tomáš Kunc
8. 5. 2018 17:50
Uplynulo 73 let ode chvíle, kdy v pražských ulicích vypuklo povstání proti nacistickým okupantům. Boje trvaly od 5.5.1945 několik dalších dní, lidé v ulicích stavěli barikády a řada z nich na poslední německý odpor doplatila životem. Ráno 9. května do Prahy vjely první tanky sovětského 1. ukrajinského frontu. Podívejte se, jak známá místa v metropoli vypadala v krvavých květnových dnech roku 1945 a jak vypadají dnes.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 12 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy