Babišova "zlá žena" se vrací. Kleslová čeká na kartičku poslanecké asistentky

Jiří Pšenička
9. 10. 2018 19:21
Radmila Kleslová skončila ve vysoké politice v roce 2015 kvůli aféře "trafik" ve státních firmách. Teď bude asistentkou Patrika Nachera.
Radmila Kleslová.
Radmila Kleslová. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Bývalá místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová popírá, že by měla ambici vrátit se do vysoké politiky. "Rozhodně ne, chci se nadále věnovat své odbornosti, advokacii. A určitě neudělám tu chybu, že bych se vracela do politiky zrovna teď," uvedla na dotaz Aktuálně.cz žena, která je nadále považována za vlivnou, ovšem také velmi rozporuplnou postavu pražské politiky.

O chystaném návratu Kleslové, která před lety pomáhala Andreji Babišovi s budováním politického hnutí, informovaly dnes Lidové noviny. Upozornily na skutečnost, že Kleslová se má stát asistentkou poslance Patrika Nachera (ANO). "Pokud toto někdo považuje za návrat do vysoké politiky, tak je to chorý mozek. V parlamentu jsou stovky asistentů," reagovala Kleslová příkře.

Připustila, že o této možnosti s Nacherem mluvila už na konci loňského roku, nicméně průkazku pro volný vstup do sněmovny do dnešního dne nemá. "S panem poslancem spolupracuji už několik měsíců v oblasti legislativy. Nyní třeba řešíme záležitosti kolem zákona o registrovaném partnerství. Vždy jsem byla ochotna lidem z ANO pomoci. A o Patriku Nacherovi to platí dvojnásob, protože jej považuji za velmi pracovitého a čestného člověka," dodala bývalá místopředsedkyně Babišova hnutí.         

Kleslová byla v minulosti i šéfkou ANO v Praze a starostkou Prahy 10. Její politický pád nastal v roce 2015, kdy média informovala o jejích "trafikách" ve státních a městských firmách. Ona tvrdí, že svých politických funkcí nikdy k vlastnímu obohacení nezneužila, peněz z funkcí pobrala jen minimum a jako jediná z pražských politiků se rozhodla rezignovat.

V minulých dnech znovu kandidovala za ANO do zastupitelstva v Praze 10, z pozice dvojky. Babišovci na "desítce" ale pohořeli podobně jako ve zbytku metropole. Hnutí v této městské části obsadilo až čtvrté místo se ziskem 13,38 procenta hlasů.   

Kleslová byla poslaneckou asistentkou už jednou. Kdysi v barvách ČSSD pomáhala poslanci Stanislavu Křečkovi. Bylo to v době, kdy už udržovala blízké kontakty s Andrejem Babišem, majitelem Agrofertu. Byla tak považována za Babišovu lobbistickou spojku ve sněmovně.  

Premiér o Radmile Kleslové

Novináři proti paní Kleslové vedli kampaň, rozhodne kraj a výbor, říká premiér v demisi Andrej Babiš. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 3 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 3 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy