Babiš: Za krizi v Česku může Kalousek, nerozumí tomu

Domácí Domácí
2. 11. 2013 14:35
V rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že exministr financí dělal všechno naopak.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Krizi v České republice způsobil Miroslav Kalousek. Myslí si to alespoň lídr druhé nejúspěšnější strany v posledních volbách - podnikatel Andrej Babiš.

V rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že exministr financí dělal všechno naopak. "Nebyla žádná krize, tady krizi způsobil Kalousek, vůbec tomu nerozumí," řekl Babiš.

Předseda hnutí ANO 2011 uvedl, že to byl právě Kalousek, kdo po krachu Lehman Brothers navýšil daně, odebral rodičovskou a zmrazil důchody.

"On ani netuší, co jsou finance, a Schwarzenberg papouškuje, jaký je skvělý ministr. On udělal všechno naopak," uvedl Babiš s tím,  že krize je nesmysl.

"My tu máme krizi 23 let, protože tuto zemi řídí lidi, kteří na to nemají, kterým záleží hlavně na osobním prospěchu," dodal.

Babiš v rozhovoru rozebíral i připravovaná jednání. Debaty o programu přitom označil z určitého pohledu za povrchní, protože strany podle něj před volbami bazírují na programu, ale pak se jím stejně neřídí.

"Je to hra na schovávanou. V těch základních věcech ten program nezradíme a budeme ho držet. A základních věcí není tolik, které tu nikdo neřešil - rekonstrukce státu a nízké daně," sdělil podnikatel Lidovým novinám.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy