Babiš couvá: S komunisty do vlády ne, v krajích můžeme vyjednávat. Agrofert si znárodnit nenechám

Domácí Domácí
Aktualizováno 12. 9. 2016 9:00
Andrej Babiš v rozhovoru pro Týden připustil, že je ochotný vyjednávat s KSČM. Spolupráci nevyloučil ve vládě ani na krajské úrovni. Podle něj se sice s komunisty programově neshodne a raději by s nimi ve vládě nebyl, ale na jednotlivých bodech je ochoten s nimi spolupracovat. Důležitý je pro něj selský rozum a řešení problémů. Agrofert by si ale komunisty znárodnit nenechal. Pro pondělní vydání deníku Právo ale Babiš vládní koalici s komunisty rozhodně vyloučil.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro Týden připustil, že by byl ochotný jít do koalice s KSČM. S komunisty by byl ochotný spolupracovat, pokud by po příštích volbách došlo k patové situaci. "Určitě bychom tam (ve vládě) s nimi být nechtěli. Ale pokud vznikne po volbách nějaká situace, tak budeme vyjednávat se všemi. Proč bychom měli komunisty ignorovat? Jaký je k tomu důvod?" řekl Babiš v rozhovoru.

Ve vyjádření pro pondělní deník Právo ale Babiš otočil. "Já určitě nepůjdu do žádné koalice s KSČM na vládní úrovni," řekl. V krajích by ale do koalice se slušnými lidmi, tedy i komunisty šel.

Spolupráci s komunisty Babiš nevyloučil ani na krajské úrovni. "Vždyť téměř ve všech krajích jsou koalice ČSSD s komunisty. Takže nevylučuji nic, je to o lidech," řekl Babiš s tím, že pokud mají všichni s komunisty problém, tak ať je vyloučí.

I když mají hnutí ANO a komunisté odlišný program, na některých věcech je Andrej Babiš ochoten s nimi spolupracovat. "Nám jde o selský rozum a řešení problémů. I když programově se neshodneme, já bych určitě nechtěl, aby znárodnili Agrofert," řekl s tím, že KSČM má podporu patnácti procent lidí v této zemi, tak proč s nimi nespolupracovat.

Babiš ale také počítá s tím, že ANO do koalice nepůjde vůbec a všichni ostatní se spojí proti jeho hnutí. "O další vládě se bude rozhodovat až příští rok. Voliči si rozhodnou, jestli budeme mít nějaký výsledek. Třeba se všichni spojí proti nám," míní.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy