reklama
 
 

Aktivista: Paroubek jen sklízí, co zasel na CzechTeku

28. 5. 2009 11:11
Vajíčkový názor je jedna z forem, kterou se rozhodla využít část mladé generace, míní Stanislav Penc

Praha - Před čtyřmi lety byl jednou z hlavních postav protestů, které se zvedly po zásahu ozbrojených a vycvičených policistů proti tanečníkům na CzechTeku.

Aktivista Stanislav Penc tehdy krom jiného zveřejnil soukromé číslo tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka, který zákrok obhajoval. Dnes - po incidentech na předvolebních mítincích - se do opozičního lídra pustil znovu.

Vajíčkové útoky, jejichž cílem se předseda ČSSD stal, jsou podle něj pouze výsledkem toho, co sám před lety rozpoutal.

"Jde o Jiřího Paroubka, toho, kdo bez jakýchkoliv problémů a obav o zdraví nebo slušné chování zřejmě nařídil a poté schvaloval zásah proti účastníkům tanečního setkání CzechTek 2005," připomíná události staré bezmála čtyři roky.

Policejní těžkooděnci tehdy brutálně vytlačili technaře z louky u Mlýnce na Tachovsku.

"Při tomto nesmyslném zásahu bylo zraněno několik desítek osob a nemístným obhajováním oprávněnosti a přiměřenosti zásahu změnila dost velká část mladé generace názor na právní stát a fungování demokracie jako celku," naráží na skutečnost, že trestu unikli i ti policisté, kteří prokazatelně zakročili neadekvátně.

BLOG STANISLAVA PENCE:
Přečtěte si jeho názor na vajíčkovou smšť

Podivuje se i tomu, že ČSSD hned našla viníka. Jiří Paroubek otevřeně z organizace útoků obvinil konkurenční ODS. "Kdyby u nás ve státě existovala funkční demokracie, lidé typu Jiřího Paroubka by ve vrcholné politice vydrželi jen malou chvíli," je přesvědčen Penc.

Navíc podle něj v Česku chybí občanská společnost. "Vajíčkový názor je jedna z forem, kterou se rozhodla využít část mladé generace. Nejde o kámen nebo o klacek. Nejde ani o zneužití policejní mašinérie proti lidem, jak se toho dopustil ve svém postoji právě Paroubek.

Mladá generace by si podle něj měla uvědomit důležitost doby. Řešením by mohlo být i to, kdyby v podzimních předčasných volbách dali svůj hlas malým stranám. Z nynějších parlamentních stran by se tak mohly stát marginální skupinky a v parlamentu by šlo opět o diskusi, nikoliv o dohody stranických sekretariátů.

"To by bylo krásné vajíčko všem těm, co si ze služby veřejnosti udělali vlastní kšeft."

autor: Michal Žák | 28. 5. 2009 11:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama