Agrofert už nebude sponzorovat Colours of Ostrava. S Klusem to nesouvisí, uvedl

Tereza Hotová
Aktualizováno 7. 11. 2018 16:01
Po šesti letech spolupráce ukončil Agrofert podporu hudebního festivalu Colours of Ostrava. Informaci potvrdil mluvčí festivalu Jiří Sedlák. Rozhodnutí přišlo od Agrofertu, který ho zdůvodnil úspornými opatřeními v marketingové oblasti.
Festival Colours of Ostrava.
Festival Colours of Ostrava. | Foto: Jiří Zerzoň

Mezi sponzory multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava bude při příštím ročníku chybět holding Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Aktuálně.cz to potvrdil mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

"Ano, je to tak. Společnost Agrofert nebude partnerem našeho festivalu v roce 2019," potvrdil novinku kolující na sociálních sítích Sedlák.

Impulz k ukončení spolupráce přišel podle Sedláka ze strany holdingu. "Je to vlastní rozhodnutí samotné společnosti Agrofert z důvodu úsporných opatření v oblasti marketingu," uvedl mluvčí. Zároveň vzkázal, že děkuje Agrofertu za oboustranně prospěšné partnerství. "Pomohlo nám v růstu, ve zkvalitňování programu, technického vybavení i zázemí pro návštěvníky," doplnil Sedlák.

Že jsou důvody ukončení spolupráce ekonomické, potvrdil Aktuálně.cz i mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. "Naše dlouholeté partnerství s festivalem Colours of Ostrava jsme museli ukončit. Důvodem jsou hospodářské výsledky koncernu Agrofert. Situace si žádá úsporná opatření, která se dotýkají též oblasti marketingových aktivit, jako je podpora různých festivalů," uvedl mluvčí.

S Klusem to nesouvisí, uvedl Agrofert

Holding Agrofert, který je momentálně ve svěřenském fondu premiéra Andreje Babiše, sponzoroval ostravský festival šest let. Loňský ročník ale jejich podpora způsobila značné kontroverze, které vyvolal zpěvák Tomáš Klus. Ten v době konání loňského ročníku Colours of Ostrava na Facebooku oznámil, že nebude vystupovat na akcích, které jsou s premiérem a koncernem Agrofert spojené, a odmítl také poskytovat rozhovory do médií vydavatelství Mafra, které je rovněž ve svěřenském fondu Andreje Babiše.

Ke zpěvákovi se následně přidali další čeští umělci, mimo jiné hudebník Jiří Macháček, Matěj Ruppert nebo Iva Pazderková.

Agrofert však odmítá, že by jeho rozhodnutí mělo s tímto souvislost. "Abychom se vyhnuli možným spekulacím, tak chceme uvést, že situace není způsobena letošními výzvami a bojkoty některých umělců v čele s Tomášem Klusem. Jsme rádi, že jsme mohli být partnerem tak významné akce, jakou je festival Colours of Ostrava. Až se naše hospodářské výsledky opět zlepší, tak nevylučujeme možnost znovunavázání spolupráce," tvrdí Hanzelka.

Babiš je nebezpečný, byl jsem pokrytec, nemůžu jíst chleba toho, koho pomlouvám, říká Klus:

Babiš je nebezpečný pro společnost, je zdatný nákupčí, už rok na akcích, které platí, nehraju. Že vystupuji na festivalu České hrady je chyba. | Video: dvtv
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy