ČSSD slavila 135. výročí založení strany

ČSSD slavila 135. výročí založení strany
Předseda strany Bohuslav Sobotka a předseda Senátu Milan Štěch vítají příchozí.
Mezi příchozími je například Antonín Peltrám, bývalý ministr dopravy.
Alena Gajdůšková a Vítězslav Jandák.
Raisův sál je naplněn představiteli přažské ČSSD.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
7. 4. 2013 10:48

Praha - V Národním domě na Vinohradech oslavila sociální demokracie 135. výročí svého vzniku. Na slavnostním večeru, po kterém následoval stranický ples, předal předseda strany Bohuslav Sobotka ocenění.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy