reklama
 
 

Oulický daně nekrátil, rozhodla po dvou letech policie

26. 11. 2013 13:36
Detektivové protikorupční policie porušení zákona nezjistili

Za kulisy událostí – Prověřování bankovního účtu severočeského podnikatele Patrika Oulického je definitivně u konce.

Během bezmála dvou let, kdy detektivové prošetřovali tok peněz přes jeho konto, policie nezjistila, že by krátil daně. Ze zjištění Insideru vyplývá, že celá kauza tím končí.

Případ začal zjištěním Finančně analytického útvaru ministerstva financí. Analytici útvaru předali policii údaje z účtů Patrika Oulického, na nichž zaznamenali částky od tisíce do desítek milionů korun.

Souvisely s jeho podnikáním a FAÚ zjistil, že zachyceným částkám neodpovídalo Oulického daňové přiznání – podnikatel přiznal méně, než mu přes účet proteklo.

Nadto měli analytici podezření, že na účtu severočeského podnikatele, který letos opustil řady ODS, končí peníze od firem, které se podílí na veřejných zakázkách v Ústeckém kraji.

Policie prověřuje firmu podnikatelů

Detektivové protikorupční policie, kteří se případem zabývali, ale porušení zákona nezjistili. Deník Insider letos v dubnu napsal, že část spisu následně předal celostátní útvar do rukou ústecké kriminálky. Ale ani ta podezření nepotvrdila.

"Tuto informaci jsme prověřili, ale s negativním výsledkem. Dále s ní již nepracujeme," řekla teď Insideru mluvčí ústecké krajské policie Veronika Hyšplerová.

Přesto Oulický ještě klid nemá. Vyšetřovatelé totiž v současné době dál zkoumají aktivity firmy Energetické a dopravní stavby. Této společnosti si ve své nedávné zprávě za rok 2012 všimla i Bezpečnostní informační služba.

V dokumentu ji uvádí jako jeden z příkladů propojení klientelistických struktur na severočeské politiky, kteří buď zakázky, nebo evropské dotace rozdělovali. Akcionáři společnosti Energetické a dopravní stavby přitom byla trojice podnikatelů Alexandr Novák, Patrik Oulický a Daniel Ježek.

Zatímco Novák si teď odpykává čtyřletý trest za mřížemi teplické věznice, Ježek letos na jaře přešel z mosteckého do děčínského sdružení ODS. Oulický stranu opustil tento rok v březnu. Údajně nebyl spokojen s poměry uvnitř ústecké ODS.

RADEK NOHL

autor: Aktuálně.cz | 26. 11. 2013 13:36

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama