Inspirace Klausem? Pelta chystá amnestii na fotbalovou korupci

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 1. 2013 15:18
Existuje plán vyhlásit pod hlavičkou výkonného výboru FAČR, tedy jakési fotbalové vlády, že se na veškerá podezření nebo zjištění týkající se manipulací zápasů nebo nějakých podobných skutků uděluje z hlediska možného disciplinárního řízení generální pardon.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - Dva nejmocnější muži českého fotbalu se chystají vydat ve stopách prezidenta Klause. Seriózně promýšlejí, že by Fotbalová asociace ČR vyhlásila svou vlastní amnestii.

Dva zdroje Insideru z blízkého okolí Miroslava Pelty a Romana Berbra se shodly, že oba jmenovaní velmi vážně zvažují plán vyhlásit pod hlavičkou výkonného výboru FAČR, tedy jakési fotbalové vlády, že se veškerá podezření nebo zjištění týkající se manipulací zápasů nebo nějakých podobných skutků generálně pardonují. A to ode dne vyhlášení až po den konání volební valné hromady (8. června 2013).

Samozřejmě jen z hlediska možného disciplinárního řízení (nepadaly by tedy fotbalové tresty) - co by činila případně policie, s tím FAČR nijak hýbat nemůže.

Fotbalová amnestie by se netýkala případů, které už disciplinárkou projednávány jsou, včetně chřestýší kauzy spojené s Viktorií Plzeň nebo těch případů, které už nyní řeší policie.

Důvod? "Z fotbalového hnutí, zejména z prostředí profesionálního fotbalu, stále častěji zaznívá obava, aby v předvolební kampani nebyly zneužívány nelegální odposlechy nebo jiné kompromitující materiály," říká zdroj deníku Insider.

A Pelta s Berbrem na takové hlasy podle všeho slyší. Proč to všechno?

Ve fotbale panuje nejistota, zda Sparta opravdu nedisponuje nějakými nelegálními dokumenty, které však policii nakonec nepředala, a to kvůli obavám z toho, aby se kvůli jejich pořízení sama neocitla v konfliktu se zákonem.

Nicméně pokud by takové audio- či videozáznamy existovaly, mohla by je Sparta například selektivně pouštět do médií, a to proto, aby tím kompromitovala ty kandidáty na důležité fotbalové funkce, kteří by jí nehráli do noty.

Celý volební proces uvnitř českého fotbalu už se dává do pohybu, příští týden jsou na programu valné hromady okresních fotbalových svazů.

Luděk Mádl

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy