Czech publisher of Harry Potter changes hands

CzechNews, Economic reporters
12. 12. 2008 11:40
Czech firm Narcia Consulting buys Albatros after months of attempts
To jsou ony! Čerstvé výtisky posledního dílu Harry Potter s českým překladem od Pavla Medka. Minutu po půlnoci 31. ledna 2008 v prodeji.
To jsou ony! Čerstvé výtisky posledního dílu Harry Potter s českým překladem od Pavla Medka. Minutu po půlnoci 31. ledna 2008 v prodeji. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Prague - The publishing house Albatros has finally changed its owner following years of attempts to find an adequate buyer.

The new owner is Czech company Narcia Consulting, which are basically Albatros' CEO and Board of Directors'  member and head of Marketing and Business Department.

CEO Michal Krejčí and marketing director Petr Bělohradský tried to buy the stock assets of Albatros since this spring. They have not disclosed the price they paid for the stocks.

Harry Potter and others

Albatros publishes children's books, and among its most prestigious titles is J.K.Rowling´s Harry Potter series.

Albatros has belonged to the Bonton Group since 1998. In that same year the publisher won an exclusive licence for the Harry Potter's series.

Besides Alabatros, the Bonton Group also owns the film company Bontonfilm and music label Supraphon. It is alleged these will be put on sale as well.

During its 75 years' existence, Albatros is said to have published over 9,000 books.

The last few years however were not very favorable for the publishing house's revenue. Only in 2006 the company lost CZK 29 million while making CZK 114 million in revenue.

The group has been trying to sell Albatros for over six years now, as the stock holders were not able to reach any consensus.

The group was found by a famous Czech singers Michael Kocáb and Martin Kratochvíl.

Read more:

Czech publisher looks for compensation, not forger

Czech publisher of Harry Potter fights Tesco

 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Francouzští policisté zadrželi muže, kterého podezírají z vazby na útočníka z Nice

Francouzské úřady zadržely 47letého muže podezřelého z kontaktů s pachatelem čtvrtečního útoku v Nice, při němž přišli o život tři lidé. Nově zadržený je nyní podle agentury Reuters ve vazbě. Ve čtvrtek spáchal teroristický útok v kostele v Nice mladý Tunisan Bráhím Avísáví, ozbrojený nožem a křičící Alláhu akbar (Bůh je veliký). Jedné ženě téměř uřízl hlavu a zabil ještě jednu ženu a jednoho muže. Policie útočníka postřelila a ten je nyní v kritickém stavu v nemocnici.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na justiční zdroj, byl útočníkův kontakt zadržen ve čtvrtek večer. Podle agentury AFP je podezřelý, že byl ve spojení s útočníkem den před atentátem.

Avísáví teprve 20. září přijel do Evropy, konkrétně na italský ostrov Lampedusa, který je cílem mnoha migrantů z Afriky. Podle tuniských a francouzských úřadů se podezřelý narodil v roce 1999. Podle francouzského prokurátora Jeana-Francoise Ricarda přijel do Nice vlakem ve čtvrtek brzy ráno. 

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy