Czech publisher of Harry Potter changes hands

CzechNews, Economic reporters
12. 12. 2008 11:40
Czech firm Narcia Consulting buys Albatros after months of attempts
To jsou ony! Čerstvé výtisky posledního dílu Harry Potter s českým překladem od Pavla Medka. Minutu po půlnoci 31. ledna 2008 v prodeji.
To jsou ony! Čerstvé výtisky posledního dílu Harry Potter s českým překladem od Pavla Medka. Minutu po půlnoci 31. ledna 2008 v prodeji. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Prague - The publishing house Albatros has finally changed its owner following years of attempts to find an adequate buyer.

The new owner is Czech company Narcia Consulting, which are basically Albatros' CEO and Board of Directors'  member and head of Marketing and Business Department.

CEO Michal Krejčí and marketing director Petr Bělohradský tried to buy the stock assets of Albatros since this spring. They have not disclosed the price they paid for the stocks.

Harry Potter and others

Albatros publishes children's books, and among its most prestigious titles is J.K.Rowling´s Harry Potter series.

Albatros has belonged to the Bonton Group since 1998. In that same year the publisher won an exclusive licence for the Harry Potter's series.

Besides Alabatros, the Bonton Group also owns the film company Bontonfilm and music label Supraphon. It is alleged these will be put on sale as well.

During its 75 years' existence, Albatros is said to have published over 9,000 books.

The last few years however were not very favorable for the publishing house's revenue. Only in 2006 the company lost CZK 29 million while making CZK 114 million in revenue.

The group has been trying to sell Albatros for over six years now, as the stock holders were not able to reach any consensus.

The group was found by a famous Czech singers Michael Kocáb and Martin Kratochvíl.

Read more:

Czech publisher looks for compensation, not forger

Czech publisher of Harry Potter fights Tesco

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy