Vydavatel Harryho Pottera změnil majitele

alt, pod
12. 12. 2008 11:10
Cena za prodej nakladatelství Albatros zveřejněna nebyla
Jeden z hlavních hitů Albatrosu: Harry Potter
Jeden z hlavních hitů Albatrosu: Harry Potter | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Nakladatelství dětských knih Albatros změnilo po letech neúspěšných pokusů vlastníka.

Novým majitelem se stala česká společnost Narcia Consulting, která zastupuje dva z dosavadních členů vedení nakladatelství  a jejich finančního partnera.

Dosavadní generální ředitel a člen představenstva firmy Michal Krejčí a šéf jejího marketingového a obchodního oddělení Petr Bělohradský o odkup akcií usilovali od letošního jara.

Kolik dosavadní manažeři společnosti zaplatili za firmu, mezi jejíž největší devizy patří exkluzivní licence na knihy britské spisovatelky J. K. Rowlingové o malém čaroději Harrym Potterovi, zveřejněno nebylo.

Albatros byl od roku 1998, kdy získal i práva na vydávání mimořádně oblíbených potterovských příběhů, součástí skupiny Bonton. Nakladatelství má výsadní pozici na českém trhu v oblasti literatury pro děti a mládež a podle vlastních údajů během své pětapadesátileté historie vydalo na devět tisíc titulů.

Údaje o hospodaření firmy z posledních let ale nebyly příliš příznivé, v roce 2006 společnost vykázala ztrátu skoro 29 milionů korun.

K prodeji došlo po šesti letech sporů, během nichž se jednotliví akcionáři nebyli schopni dohodnout na ceně.

Čtěte dále:
Albatros má potíže kvůli Potterovi
Albatros už nehledá padělatele, chce za Harryho náhradu

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy