Buffett draží auto a vítěze sám sveze

Dušan Klimeš
15. 9. 2006 11:00
New York - Miliardář a investorský guru Warren Buffett pokračuje ve své spanilé jízdě za charitou. Tentokrát doslova. Do dražby dává auto a vítěze osobně sveze.

Věštec z Omahy, jak se Buffettovi také říká, je proslulý svým zápalem pro charitu. Co chvíli dává do dražby některou ze svých osobních věcí, aby vydělané peníze věnoval potřebným.

Před necelými třemi měsíci však udělal něco, čím vyrazil dech. Osmdesát pět procent svého bohatství věnuje na dobročinnost. A jelikož je druhým nejbohatším mužem světa, bude to úctyhodná částka 37 miliard dolarů. To je asi 830 miliard českých korun.

Zlatý Lincoln

Přesto neustává ve svých "oblíbených" dražbách. Na internetové aukční síni eBay se tak nyní dá koupit osobní automobil Lincoln ve zlaté barvě, který zatím patří miliardáři.

Tento Lincoln je možné koupit v internetové aukci na eBay
Tento Lincoln je možné koupit v internetové aukci na eBay | Foto: eBay

Startovací cena je 25 tisíc dolarů a aukce skončí 22. září. Zatím se nenašel žádný zájemce. Pravděpodobně však čekají až na závěrečnou fázi, aby "neodkryli karty" příliš brzy.

Lincoln je z roku 2001, má najeto 22 tisíc kilometrů a na jeho značce je nápis "THRIFTY", tedy něco jako "šetrný".

Kromě toho, že nový majitel se bude moci po cestách prohánět autem, které patřilo slavnému miliardáři, udělá zároveň dobrý skutek. Peníze totiž půjdou organizaci Girls Inc., která podporuje mladé dívky v rozvoji a získání vzdělání.

Třešničkou na dortu je pak to, že sám Warren Buffett přijede tímto autem vyzvednou vítěze dražby na letiště v Omaze, až si pro svůj aukční úlovek přijede.

Steak za statisíce

Warren Buffett podepisuje ukulele, které se podařilo vydražit za 6400 dolarů
Warren Buffett podepisuje ukulele, které se podařilo vydražit za 6400 dolarů | Foto: eBay

Z dřívějších aukcí jsou vyhlášené především večeře. Buffett draží to, že s ním může jíst vítěz se sedmi svými přáteli. Buffett je vezme do steakhousu Smith and Wollensky, kde si mohou dát pořádnou porci masa. Cena za tuto večeři se však pohybuje ve statisících dolarů.

Naposledy to bylo 620 tisíc dolarů za večeři s Buffettem.

Vedle večeří a auta už miliardář dražil i vlastní ukulele. O ně "bojovalo" 43 zájemců. Nakonec ho získal šťastlivec, který nabídl 6400 dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy