Aktuálně.cz má novinářskou cenu za zprávy o politice

Domácí Domácí
10. 6. 2010 16:15
Kateřina Eliášová získala prestižní cenu - Novinářskou křepelku
Katka Eliášová s cennou cenou.
Katka Eliášová s cennou cenou. | Foto: Jan Langer

Havlíčkův Brod/Praha - Do redakce Aktuálně.cz, konkrétně do rukou politické zpravodajky našeho online deníku Kateřiny Eliášové, putuje prestižní novinářská cena.

Za způsob, jakým Katka Eliášová popisuje zakoutí české politické scény, byla odbornou porotou Nadace Český literární fond vybrána mezi nostitele prestižní novinářské ceny K. H. Borovského za rok 2009.

Eliášová, která se dlouhodobě věnuje parlamentní a pražské politice a v minulém roce přinesla například řadu exkluzivních zjištění o tzv. aféře Opencard, dostala cenu pro žurnalisty do 33 let. Vedle ní byl oceněn reportér Mf Dnes Jaroslav Kmenta (hlavní cena K.H.B.) a v kategorii pro mladé novináře rovněž sportovní redaktor Českého rozhlasu Tomáš Kohout.

"Eliášová byla oceněna za podnětné, spolehlivé, rychlé a setrvale kvalitní politické zpravodajství," uvedla Helena Hájková z pořádající Nadace Český literární fond.

"Aktuálně.cz se jakožto čistě online deník nemůže opřít o žádnou známou značku tištěných novin nebo televizní stanice. Od počátku stavíme na původních novinářských informacích, určených pro web. Ocenění pro Kateřinu vnímáme v redakci jako další doklad toho, že internetová žurnalistika je svým vlivem už dlouho srovnatelná se světem tradičních médií. A bude dál sílit," řekl šéfredaktor Aktuálně.cz Jakub Unger.

Kateřina Eliášová je v historii "Havlíčka" už třetím nositelem této novinářské ceny v současném redakčním týmu Aktuálně.cz.

Hlavní cenu K.H.B. dostala před pěti lety investigativní reportérka Sabina Slonková. V roce 2007 si Křepelku za celé Aktuálně.cz a jeho "přínos ke kultivaci internetového novinářského prostředí" vyzvedl Jakub Unger.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy