Tak Merkelová změnila Německo: O čtvrtinu vyšší platy, třetinová inflace, statisíce žádostí o azyl

Nejmocnější žena světa. Zároveň první žena-kancléřka v čele Německa. Angela Merkelová má za sebou už tři volební období. V parlamentních volbách, které se konají 24. září, se pokusí počtvrté uspět. Sama sebe vidí jako rozvážnou političku, která nemá ráda impulzivní rozhodování. A Němcům to zřejmě vyhovuje, jak ukazují poslední předvolební průzkumy. Podívejte se, jak se za vlády "Mutti Merkel" Německo změnilo, čím vším si sama Angela Merkelová v životě prošla a kdo jsou její nejdůležitější spolupracovníci.

Situace před Angelou Merkelovou a nyní

Počet obyvatel s cizím původem

Nejdůležitější výroky×

Události jednotlivých volebních období×

sdafdsa fsddafdsa fsdafdsafsddafdsa fsdafdsafsddafdsa fsdafdsafsddafdsa fsdafdsafsddafdsa fsdafdsafsddafdsa fsdafdsafsddafdsa fsdafdsafsddafdsa fsdafdsafsdafdsafsd

Lidé kolem Merkelové i najetím myši na osobu si zobrazíte detail×

Ursula

von der Leyenová

Peter

Altmaier

Beate

Baumannová

Willi

Hausmann

Volker

Kauder

Steffen

Seibert

Roland

Pofalla

Eva

Christiansenová

Peter

Hintze

Thomas

de Maiziére

Kolik procent lidí důvěřuje Angele Merkelové?×

Pokud lidé ve světě věří některému ze známých politiků, pak je to nejčastěji Angela Merkelová. Takový výsledek přinesl letošní průzkum renomované americké agentury Pew Research Center. Ta se ptala obyvatel 37 zemí, který ze čtyř světových vůdců (Merkelová, Putin, Si Ťin-pching, Trump) dělá podle nich správné kroky v mezinárodní politice.

Průměrně 42 procent lidí důvěřuje Angele Merkelové. Za ní následuje čínský prezident Si Ťin-pching s 28 procenty a těsně za ním ruský vůdce Vladimir Putin se 27 procenty. Na posledním místě je šéf Bílého domu Donald Trump, kterému věří v průměru jen 22 procent dotázaných.

kliknutím na jednotlivé země si zobrazíte podrobnosti

Kdo by zvítězil, kdyby se spolkové volby konaly tento týden?(vývoj od roku 2000 | v %)×

Momenty v životě Angely Merkelové×

Videoprofil×

Související články×

Zdroje fotografií: Reuters | ČTK | Shutterstock | Profimedia

Přehled toho, jak se Německo pod populární kancléřkou změnilo, hlavní milníky v životě Merkelové i její nejdůležitější spolupracovníci. autoři: Pavlína Nouzová, Jiří Kropáček, Štěpán Plaček, Martin Novák, Tereza Těšínská
reklama