Za lístek na Jacksona budou peníze, či suvenýr

Michal Štůsek Michal Štůsek
30. 6. 2009 17:30
Londýn (Anglie) - Fanoušci Michaela Jacksona, kteří zakoupili lístek na jeho londýnské vystoupení, si mohou zažádat o vrácení vstupného nebo jej vyměnit za pamětní vstupenku.
Fanoušci Michaela Jacksona se loučí s králem popu na Staroměstském náměstí v Praze
Fanoušci Michaela Jacksona se loučí s králem popu na Staroměstském náměstí v Praze | Foto: Reuters

S touto specifickou nabídkou dnes přišla pořadatelská agentura AEG Live, která tak s největší pravděpodobností vyřešila hrozbu velké ztráty ze zrušeného turné.

"Lidé ztratili laskavou duši nejlepšího hudebního baviče, který svět poznal," vyjádřil se o Jacksonově smrti prezident AEG Live Randy Phillips pro CNN.

"Je naší povinností se o Michaelovy fanoušky starat se stejnou úctou a láskou, jako to dělal on," vysvětlil rozhodnutí agentury.

Padesát vyprodaných koncertů Michaela Jacksona mělo od 13. července proběhnout v londýnské O2 Aréně. Nejlevnější vstupenky stály 105 amerických dolarů.

Vystoupení byla pod názvem "This is it" představena jako vůbec poslední v jeho muzikantské kariéře.

Hologram místo peněz

Fanoušci, kteří upřednostní hodnotný suvenýr, si budou moci vybrat z osmi rozdílných kartiček s hologramem Michaela Jacksona.

Přesný vzhled jednotlivých typů zatím není známý, ale v nejbližší době se objeví na internetových stránkách michaeljacksonlive.com.

Podle informací magazínu Billboard se celkem prodalo vstupenek v ceně 85 milionů dolarů. Kompletní náklady za přípravu všech koncertů se údajně pohybují okolo 115 milionů.

Agentura AEG Live však tuto informaci odmítla komentovat.

Zesnulý Král popu měl za všechna vystoupení získat padesátimilionový honorář.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy