Tomáš Netočný

19. 4. 2006 0:00
Vedoucí regionálního zpravodajství. V redakci Aktuálně.cz pracuje od vzniku tohoto prvního samostatného on-line deníku v Česku, který začal vycházet 1.listopadu 2005.

Řídí skupinu reportérů ve vybraných regionech a postupně připravuje aktivní zastoupení redakce Aktuálně.cz v dalších krajích České republiky.

Usiluje o to, aby podstatné informace o aktivitách regionálních i místních politiků, firem a úřadů nezůstaly utajeny čtenářům také v sousedním kraji, v Praze nebo třeba na opačném konci republiky. Snaží se, aby články z regionů měly odpovídající kontext a byly uživatelům Aktuálně.cz zdatným pomocníkem při orientaci ve sloužitých poměrech současné české společnosti.

Tomáš Netočný se jako novinář živí od roku 1992. Začínal v MF Dnes, odkud v roce 2001 odešel do České televize. O tři roky později pracoval v Hospodářských novinách a se skupinou kolegů se pak podílel na startu Aktuálně.cz.

Členy týmu můžete kontaktovat e-mailem ve tvaru [email protected].

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy