Služba Aktuálně.cz do čtečky Kindle v únoru skončí

Miroslav  Hajda Miroslav Hajda
13. 12. 2013 12:13
Služba Kindle.Centrum.cz bude 13. února 2014 ukončena. Více informací k ukončení této služby najdete v tomto článku.

Vážení čtenáři,

s politováním bychom vám chtěli oznámit, že od 13. února 2014 bude ukončena služba Kindle.Centrum.cz. Tato služba téměř tři roky umožňovala příjem aktuálních článků zpravodajského serveru Aktuálně.cz do čtečky knih Kindle.

Proč jsme se takto rozhodli?

První verzi této služby jsme pro naše čtenáře spouštěli již na konci roku 2010 jako testovací beta-verzi. Do ostrého provozu jsme pak službu Kindle.centrum.cz uvedli v polovině roku 2011. V té době jsme si neuměli úplně představit, co bude nová revoluční čtečka Kindle od společnosti Amazon znamenat pro čtení zpráv.

Nyní, po 3 letech provozu této služby, zjišťujeme, že mezi našimi čtenáři je jen velmi malý zájem o čtení zpráv z Aktuálně.cz prostřednictvím čtečky Kindle. Z toho důvodu jsme se rozhodli tuto službu ukončit a soustředit se na vývoj jiných funkcí, které naši čtenáři ocení více.

Jednou z novinek, které jsme v nedávné době uvedli, je i nová podoba zpravodajství Aktuálně.cz pro mobilní telefony a tablety - zpravy.aktualne.centrum.cz. V roce 2014 plánujeme celou řadu novinek, které by měly zahrnovat i podporu offline čtení v různých přenosných zařízeních.

Chtěl bych i nadále číst Aktuálně.cz na své čtečce Kindle

Velmi si vážíme vašeho zájmu o čtení našich zpráv. Pokud vám vyhovuje číst Aktuálně.cz na čtečce Kindle, i nadále existují různé alternativní cesty, které vám to umožní:

Calibre - na adrese http://calibre-ebook.com/ si můžete stáhnout program pro správu e-knih. Tento program mimo jiné umí načíst RSS zdroj a pravidelně ho odesílat na vaši čtečku Kindle. Seznam RSS zdrojů na webu Aktuálně.cz najdete zde.

Instapaper - najdete na webu http://www.instapaper.com. Tato služba umožňuje ukládání různých článků k pozdějšímu přečtení. Jednou z funkcí je pak i možnost odeslání obsahu do čtečky Kindle.

Kindly.cz - česká služba, která nabízí možnost automatického odesílání obsahu z libovolného RSS zdroje do čtečky Kindle. Seznam RSS zdrojů na webu Aktuálně.cz najdete zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy