Služba Aktuálně.cz do čtečky Kindle v únoru skončí

Miroslav  Hajda Miroslav Hajda
13. 12. 2013 12:13
Služba Kindle.Centrum.cz bude 13. února 2014 ukončena. Více informací k ukončení této služby najdete v tomto článku.

Vážení čtenáři,

s politováním bychom vám chtěli oznámit, že od 13. února 2014 bude ukončena služba Kindle.Centrum.cz. Tato služba téměř tři roky umožňovala příjem aktuálních článků zpravodajského serveru Aktuálně.cz do čtečky knih Kindle.

Proč jsme se takto rozhodli?

První verzi této služby jsme pro naše čtenáře spouštěli již na konci roku 2010 jako testovací beta-verzi. Do ostrého provozu jsme pak službu Kindle.centrum.cz uvedli v polovině roku 2011. V té době jsme si neuměli úplně představit, co bude nová revoluční čtečka Kindle od společnosti Amazon znamenat pro čtení zpráv.

Nyní, po 3 letech provozu této služby, zjišťujeme, že mezi našimi čtenáři je jen velmi malý zájem o čtení zpráv z Aktuálně.cz prostřednictvím čtečky Kindle. Z toho důvodu jsme se rozhodli tuto službu ukončit a soustředit se na vývoj jiných funkcí, které naši čtenáři ocení více.

Jednou z novinek, které jsme v nedávné době uvedli, je i nová podoba zpravodajství Aktuálně.cz pro mobilní telefony a tablety - zpravy.aktualne.centrum.cz. V roce 2014 plánujeme celou řadu novinek, které by měly zahrnovat i podporu offline čtení v různých přenosných zařízeních.

Chtěl bych i nadále číst Aktuálně.cz na své čtečce Kindle

Velmi si vážíme vašeho zájmu o čtení našich zpráv. Pokud vám vyhovuje číst Aktuálně.cz na čtečce Kindle, i nadále existují různé alternativní cesty, které vám to umožní:

Calibre - na adrese http://calibre-ebook.com/ si můžete stáhnout program pro správu e-knih. Tento program mimo jiné umí načíst RSS zdroj a pravidelně ho odesílat na vaši čtečku Kindle. Seznam RSS zdrojů na webu Aktuálně.cz najdete zde.

Instapaper - najdete na webu http://www.instapaper.com. Tato služba umožňuje ukládání různých článků k pozdějšímu přečtení. Jednou z funkcí je pak i možnost odeslání obsahu do čtečky Kindle.

Kindly.cz - česká služba, která nabízí možnost automatického odesílání obsahu z libovolného RSS zdroje do čtečky Kindle. Seznam RSS zdrojů na webu Aktuálně.cz najdete zde.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy