Roman Staněk

19. 3. 2006 0:00
Redaktor zahraniční rubriky deníku Aktuálně.cz; zabývá se především vývojem situace v zemích bývalého Sovětského svazu, Asie a Afriky.

Pochází z Ostravy. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, v současné době pokračuje v tomtéž na Univerzitě Karlově v Praze.

V rámci studijních a pracovních cest navštívil některé země a oblasti bývalého Sovětského svazu, jako Kavkaz, Uzbekistán nebo Kyrgyzstán, ale také například USA nebo Špicberky.

Členy týmu můžete kontaktovat e-mailem ve tvaru [email protected].

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy