reklama
 
 

První jarní den teplo nenese. Bude i sněžit

20. 3. 2009 7:44
Praha - Sedmatřicet minut po poledni začíná dnes astronomické jaro. Ale na rtuti teploměrů to ještě znát nebude. Dnešní den má být nejchladnějším z druhé poloviny března.

"Odpolední teploty se budou v Čechách zastavovat na -1 až 3 °C, na jižní Moravě vystoupí k +5 °C. V Čechách se tak místy dokonce udrží sněhová pokrývka," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Na horách bude dokonce sněžit, v nížinách padat déšť se sněhem. To opět komplikuje práci silničářům. Zbytky sněhu zůstaly i po pluhování na dálnici D1, vy vyšších polohách musejí řidiči počítat s namrzlými vrstvami sněhu.

I když v sobotu vysvitne sluníčko, teploty se výrazně nezvednou ani o víkendu. V sobotu mohou teploty v horských oblastech klesnout až na mínus deset stupňů.

"Zpočátku soboty by mělo být oblačnosti málo - polojasno až skoro jasno. Během dne bude oblačnosti a srážek od západu přibývat. V neděli už bude oblačnosti a srážek více. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, denní se zastaví na 1 až 5 °C," tvrdí Honsová.

Do konce března Hosová se zlepšením počasí nepočítá: "Naopak by poslední březnová dekáda měla být, oproti dlouhodobému normálu, teplotně podprůměrná."

Příští týden bude počasí aprílové - většinou ve znamení velké oblačnosti se srážkami. Počátek týdne bude dost větrný.

Nejtepleji bude v úterý, kdy se zřejmě odpolední teplota zastaví až na +10 °C, poté se ale opět výrazně ochladí - denní teploty klesnou na 1 až 5 °C a do nížin se zřejmě opět vrátí sněžení.

Jarní počasí nejspíše přijde až se změnou na letní čas příští týden.

autor: Report | 20. 3. 2009 7:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama