reklama
 
 

Předseda ČSSD Sobotka k úmrtí Václava Havla

18. 12. 2011 15:31
Foto: Petr Protivánek
Opoziční lídr kondoluje k úmrtí exprezidenta

Dokument - "Informace o úmrtí Václava Havla mne zaskočila, osobně hluboce zasáhla a naplnila velkým smutkem. Václav Havel byl pro mne osobně od okamžiku, kdy jsem se začal zajímat o veřejné dění, symbolem zásadovosti, slušnosti a občanské statečnosti.

Pro všechny, kdo se nechtěli smířit s normalizací a totalitním režimem tehdejšího Československa ztělesňoval spisovatel a disident V. Havel morální autoritu a příklad tolik potřebného občanského odporu, ke kterému ale tehdy většina z nás neměla dostatek odvahy či rozhodnosti. Nesmírně si cením pozitivní úlohy, kterou Václav Havel sehrál v době sametové revoluce v roce 1989 a následně při budování demokratického státu a našem politickém návratu do Evropy.

Teprve s odstupem si člověk uvědomuje, jak obrovská odpovědnost a jaká nesmírná tíha musela být spojena s rolí klíčového představitele listopadové revoluce, OF a prvního prezidenta svobodné země. Václav Havel byl bytostným demokratem, humanistou, jeho přístup k politice byl naplněn lidskostí, důslednou snahou o pravdivost, úctu k dodržování lidských práv kdekoliv ve světě , o porozumění k druhým a toleranci. V tomto směru patřil a bude patřit ke vzorům pro všechny, kdo působí v našem veřejném životě.

Chci vyjádřit hlubokou soustrast celé rodině a všem blízkým pana prezidenta Václava Havla."

autor: Domácí | 18. 12. 2011 15:31

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama