Polsko posvětilo chemické kastrace pedofilů

Reuters Reuters
30. 9. 2009 13:55
Varšava - Polsko dalo zelenou kastracím pedofilů. Poslanci v pátek schválili vládní návrh zákona, který to umožňuje.

Podle zpravodajské agentury Reuters se polští pedofilové budou muset podrobit chemické proceduře, která je připraví o možnost rozmnožovat se.

Chemická kastrace se jich bude týkat v případech, kdy budou usvědčeni ze znásilnění blízkých příbuzných nebo dětí mladších patnácti let.

"Cílem této akce je zvýšení mentálního zdraví odsouzeného, pokles jeho libida a tím pádem i snížení rizika, že bude páchat další trestnou činnost," sdělila ve svém prohlášením vláda.

Skupiny, které se zabývají ochranou lidských práv, proti kroku protestovaly. Premiér Donald Tusk reagoval s tím, že nemůže věřit, že takové "stvůry" někdo nazývá lidmi. Ochrana lidských práv by se na ně podle Tuska neměla vztahovat.

"Zavádění jakékoliv povinné léčby vyvolává pochyby, takové požadavky nejsou nikdy rozumné a život může vždy vytvořit případy, o kterých se právníkům ani nesnilo," reagoval Piotr Kladoczny z Helsinského výboru pro lidská práva.

Návrh zákona, který také zvyšuje tresty za znásilnění a incest, musí ještě projít horní komorou parlamentu. Jelikož má ale Tuskova strana v Polsku většinu, je to považováno pouze za formalitu.

 

Právě se děje

Další zprávy