Pohoda: Vyprahlý vzduch a moře kapel

Pohoda: Vyprahlý vzduch a moře kapel
Brány festivalu se otevřely ve čtvrtek 5. července.
Hlavní hvězdou prvního večera byl rockový veterán Lou Reed, který vystoupil v rámci pocty poslednímu československému a prvnímu českému prezidentovi - zesnulému Václavu Havlovi. Jeho koncert byl součástí turné From VU to Lulu, na němž se Reed vrací až ke svým kořenům v kultovní kapele Velvet Underground.
Společně s Reedem se pocty účastnila i česká undergroundová legenda The Plastic People of the Universe. Traduje se, že když Reed přijel po sametové revoluci do Prahy, Havel mu během interview předal právě kompletní diskografii Plastiků. Bývalý prezident byl také považován za neoficiálního člena kapely.
Na dalším pódiu v krytém Dome ale panovala už o něco veselejší nálada. Publikum se tam poměrně úspěšně snažila rozpumpovat dánská popová kapela The Asteroids Galaxy Tour v čele s pohlednou zpěvačkou Mette Lindberg.
Foto: Pohoda
Kultura Kultura
9. 7. 2012 10:47

Největší slovenský hudební festival Pohoda letos přivítal interprety jako Lou Reed, Kasabian, Public Enemy nebo Orbital. Ačkoliv návštěvníky přes den trápila úmorná vedra a během druhého večera i mohutná bouřka, naprostá většina vystoupení proběhla dle programu a bez větších komplikací.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Další zprávy