27 °C a jasná obloha. Takto se léto rozloučí s Českem

Dagmar Honsová, Meteopress
5. 9. 2013 10:25
Po ránu se mohou tvořit mlhy, po jejich rozplynutí ale bude teplo a jasno.
Foto: Thinkstock

Česká republika - Teplé a slunečné září stále nekončí, právě naopak. Druhá polovina týdne totiž přinese jasnou oblohu a teploty, které se zastaví až na letních 27 °C. Víkend pak bude připomínat babí léto.

Počasí bude od čtvrtka pod vlivem výběžku vyššího tlaku vzduchu a od jihu k nám bude proudit teplý vzduch. Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy, po jejich rozplynutí ale bude převážně slunečno. Nejvyšší teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Slunečné a suché počasí s velkou denní amplitudou, tedy rozdílem minimálních a maximálních teplot, je v Česku nazýváno dny babího léta, hovoříme o něm ale až v období kolem sv. Václava, na přelomu září a října.

Počasí tohoto víkendu nám bude babí léto připomínat - ranní minimální teploty budou klesat k 11 až 7 °C, odpolední teploty se zastaví na 23 až 27 °C.

V sobotu bude jasno nebo skoro jasno. V neděli bude jasno až polojasno, na západě při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky.

Slunečné dny s odpoledními teplotami přes 25 °C přinese také první polovina příštího týdne.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 31 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy