27 °C a jasná obloha. Takto se léto rozloučí s Českem

Dagmar Honsová, Meteopress
5. 9. 2013 10:25
Po ránu se mohou tvořit mlhy, po jejich rozplynutí ale bude teplo a jasno.
Foto: Thinkstock

Česká republika - Teplé a slunečné září stále nekončí, právě naopak. Druhá polovina týdne totiž přinese jasnou oblohu a teploty, které se zastaví až na letních 27 °C. Víkend pak bude připomínat babí léto.

Počasí bude od čtvrtka pod vlivem výběžku vyššího tlaku vzduchu a od jihu k nám bude proudit teplý vzduch. Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy, po jejich rozplynutí ale bude převážně slunečno. Nejvyšší teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Slunečné a suché počasí s velkou denní amplitudou, tedy rozdílem minimálních a maximálních teplot, je v Česku nazýváno dny babího léta, hovoříme o něm ale až v období kolem sv. Václava, na přelomu září a října.

Počasí tohoto víkendu nám bude babí léto připomínat - ranní minimální teploty budou klesat k 11 až 7 °C, odpolední teploty se zastaví na 23 až 27 °C.

V sobotu bude jasno nebo skoro jasno. V neděli bude jasno až polojasno, na západě při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky.

Slunečné dny s odpoledními teplotami přes 25 °C přinese také první polovina příštího týdne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Sdruženář Pažout obsadil v Oberstdorfu životní 19. místo

Sdruženář Ondřej Pažout obsadil v závodě Světového poháru v Oberstdorfu 19. místo a nejlepší výsledek v kariéře mu vynesl první body v sezoně. Výbornou formu z poslední doby potvrdil dva týdny před začátkem mistrovství světa v Planici vítěz prestižní minisérie Seefeld Triple Johannes Lamparter, který si devátou výhrou v seriálu upevnil vedení v průběžném hodnocení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští Piráti zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu a STAN

Pražští Piráti zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a STAN pro pražskou radnici. Proces s diskusí členů krajského fóra ke znění dohody potrvá týden. Hlasování o vstupu do koalice zabere poslední dva dny, sdělili Piráti v tiskové zprávě. Pirátská strana má mít v radě čtyři zástupce.

Končící primátor Zdeněk Hřib by se měl stát prvním náměstkem primátora pro dopravu, zastupitelka Jana Komrsková náměstkyní pro životní prostředí a klimatický plán, zastupitel Daniel Mazur radním mimo jiné pro informační a komunikační technologie a pro vědu výzkum a inovace a dosavadní radní Adam Zábranský radním pro majetek, transparentnost a legislativu.

Ostatní strany budoucí koalice projednají smlouvu příští týden. V případě pirátského hlasování se pro vstup do koalice musí vyslovit nadpoloviční většina všech hlasujících. Proces vnitrostranického schvalování dohody je u Pirátů nejdelší. Strany Spolu ještě budou schvalovat i rozložení míst v radě města. Dohoda by měla být podepsaná před jednáním pražského zastupitelstva v polovině února, na kterém budou členové volit nové vedení hlavního města v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS).

Zdroj: ČTK
Další zprávy