Teploty v Česku stoupnou až na 9 stupňů, po většinu týdne bude pršet

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 12. 2023 17:50
Až na devět stupňů nad nulou stoupnou tento týden teploty v Česku. Přes den klesnou pod nulu zřejmě jen v pátek. Vyplývá to z předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po většinu dní bude pršet nebo padat déšť se sněhem. Sněžit bude spíše jen ve vyšších polohách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Denní teploty se budou v pondělí podle meteorologů pohybovat většinou mezi pěti až devíti stupni nad nulou, ale na Moravě mohou klesnout na plus tři stupně. Místy se objeví déšť, pouze v polohách nad 1000 metrů nadmořské výšky mohou být srážky sněhové nebo smíšené.

I v dalších dnech bude přes den vesměs nad nulou. V úterý budou teploty čtyři až osm stupňů, ve středu pět až devět stupňů a ve čtvrtek dva až šest stupňů.

Až v pátek může mrznout i přes den, teploty budou mezi minus jedním až plus třemi stupni. O víkendu se ale zase začne oteplovat. V sobotu bude od jednoho po pět stupňů nad nulou a do začátku příštího týdne teploty vystoupají zase na pět až devět stupňů.

Ani noci nepřinesou silné mrazy. Teploty klesnou jen mírně pod nulu. Nejchladněji bude asi v noci na sobotu, kdy bude mezi nulou a minus čtyřmi stupni. V ostatních dnech mohou teploty vystoupat až na plus šest stupňů.

Nadprůměrné teploty vydrží v Česku až do Vánoc. "Poté do konce roku a na začátku roku příštího nás bude doprovázet o něco chladnější počasí s týdenními hodnotami teplot kolem průměru," uvedli meteorologové.

Obloha bude po většinu tohoto týdne zatažená a bude pršet. Sníh bude spíše jen na horách, pouze ve čtvrtek a pátek by se mohl objevit ve všech polohách. V dalších třech týdnech srážek ubyde. Poslední týden tohoto roku a první týden roku nadcházejícího by podle ČHMÚ mělo sněžit i v nižších polohách.

 

Právě se děje

Další zprávy