Léto se vrací, o víkendu naměříme až 26 °C

Domácí Domácí
4. 9. 2014 11:20
Víkend přinese polojasnou oblohu, jen občas by se měly přidat přeháňky nebo bouřky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Zdá se, že léto ještě neřeklo své poslední slovo. Víkend totiž přinese převážně polojasnou oblohu a teploty, které by mohly atakovat i 26 °C. Počasí by se navíc nemělo příliš zkazit ani následující týden.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Ojediněle se může přidat slabý déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupají na 22 až 26 °C.

Jen občasné bouřky

pátek bude polojasno, během dne pak až oblačno. Ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. V noci teploty klesnou na 15 až 11 °C, přes den naměříme 23 až 27 °C.

sobotu bude polojasno až oblačno, zejména odpoledne se pak mohou přidat přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 15 až 11 °C, ty denní vystoupají na 22 až 26 °C.

neděli bude polojasno až oblačno s občasnými přeháňkami nebo bouřkami. Ráno se mohou ojediněle objevit mlhy. V noci teploty klesnou k 15 až 11 °C, přes den naměříme 21 až 25 °C.

Obloha se vyjasní

Stejné počasí nás čeká i v pondělí a zřejmě i v následujících dnech. Od úterý sice bude zpočátku oblačno s přeháňkami nebo bouřkami, postupně se ale obloha vyjasní a přeháňky budou jen ojedinělé.

Noční teploty se budou pohybovat kolem 13 až 8 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 18 až 23 °C.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy