Léto se vrací, o víkendu naměříme až 26 °C

Domácí Domácí
4. 9. 2014 11:20
Víkend přinese polojasnou oblohu, jen občas by se měly přidat přeháňky nebo bouřky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Zdá se, že léto ještě neřeklo své poslední slovo. Víkend totiž přinese převážně polojasnou oblohu a teploty, které by mohly atakovat i 26 °C. Počasí by se navíc nemělo příliš zkazit ani následující týden.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Ojediněle se může přidat slabý déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupají na 22 až 26 °C.

Jen občasné bouřky

pátek bude polojasno, během dne pak až oblačno. Ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. V noci teploty klesnou na 15 až 11 °C, přes den naměříme 23 až 27 °C.

sobotu bude polojasno až oblačno, zejména odpoledne se pak mohou přidat přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 15 až 11 °C, ty denní vystoupají na 22 až 26 °C.

neděli bude polojasno až oblačno s občasnými přeháňkami nebo bouřkami. Ráno se mohou ojediněle objevit mlhy. V noci teploty klesnou k 15 až 11 °C, přes den naměříme 21 až 25 °C.

Obloha se vyjasní

Stejné počasí nás čeká i v pondělí a zřejmě i v následujících dnech. Od úterý sice bude zpočátku oblačno s přeháňkami nebo bouřkami, postupně se ale obloha vyjasní a přeháňky budou jen ojedinělé.

Noční teploty se budou pohybovat kolem 13 až 8 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 18 až 23 °C.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy