Jak bude první týden v září? Nová předpověď počasí

Dagmar Honsová, Meteopress
1. 9. 2013 12:55
Na počátku týdne čekáme deštivo, ve druhé polovině až 28 stupňů
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha  - Zatímco sobotní odpolední teploty stoupaly až k 26 stupňům Celsia, po přechodu studené fronty se ochladilo a v neděli se odpolední teploty zastaví nejčastěji do 20 stupňů.

Také první polovina prvního zářijového týdne se budou teploty pohybovat pod letní hranicí, dočkáme se velké oblačnosti se srážkami. Druhá polovina týdne však přinese vyjasnění a letní teploty až na 28 stupňů.

Na první školní den - pondělí - očekáváme velkou oblačnost, místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty vystoupí na 16 až 20 stupňů, ale naši pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý západní vítr o rychlosti čtyři až osm metrů za sekundu, místy s nárazy kolem 15 metrů za sekundu.

Také v úterý bude převládat velká oblačnost, občas s deštěm nebo přeháňkami, odpolední teploty vystoupí 17 až 21 stupňů.

Od středy začne oblačnosti ubývat - očekáváme oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Odpolední teploty se zastaví většinou na hodnotách 20 až 24 stupňů.

Ve čtvrtek a v pátek má být jasno až polojasno, denní teploty vystoupají k 23 až 27 stupňům.

Nejteplejším dnem týdne bude zřejmě sobota s odpoledními teplotami na 28 stupních. V neděli pak začnou přibývat oblačnost a srážky.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy