Nové Aktuálně.cz: Proč jsme prodělali plastiku

Jakub Unger
30. 9. 2008 15:30
Navzdory úpravám naše tvář zůstává

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

poslední dny sbíráme vaše náměty a postřehy k novému designu Aktuálně.cz. Děkujeme za ně, je povzbuzující vidět, jak vám na vašem zpravodajství záleží.

Jak důležité je míti svou tvář, jsem si znovu uvědomil při debatách s kolegy, kteří pro vás Aktuálně.cz před třemi lety začali vytvářet.

První reakce na návrhy nové podoby "jejich" stránek byly přímé a zvídavě kritické: Je uspořádání zpráv skutečně o řád přehlednější, nebo jen barvíme krabičky? Jsme seriózní zpravodajství, jak to pozná čtenář na první pohled? Jsou na první pohled patrné unikátní rysy Aktuálně.cz? Je výběr témat v chystané reklamní kampani na novou podobu webu dostatečně výstižný? Pochopí lidé, že za tím webem pracují skuteční novináři? A tak.

Proto má nakonec nový web v sobě moderní prvky, podporující rychlost konzumace zpráv, avšak na druhé straně ho charakterizuje nadčasový, precizní "novinářský design".

Protože Aktuálně.cz, to jsou především kvalitní žurnalisté, zocelení budováním někdejšího největšího seriózního listu Mf Dnes nebo později České televize či Hospodářských novin.

Bez kvalitních novinářů by nebylo původního zpravodajství, které se vám snažíme dennodenně přinášet. To je skutečná tvář Aktuálně.cz.

V této chvíli z našich-vašich nových stránek definitivně mizí označení "beta" charakterizující přechodnou, testovací verzi. Tým, který pro vás více než půlroku spolu s experty výzkumných a designových agentur přeměnu webu připravoval, však rozhodně nezmizí.

Už pro vás chystá další vylepšení.

Péče o to, aby Aktuálně.cz nabízelo bezkonkurenčně nejlepší "rychlý přehled všeho podstatného, co se právě děje", v našich očích jen tak nekončí. Kdybychom přestali, může se stát, že před vámi začneme ztrácet tvář. A to bychom opravdu neradi.

Děkujeme vám za vaše podněty.

A hlavně za to, že nás čtete!

Jakub Unger, ředitel Aktuálně.cz

 

 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Odbory: Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí. Zastavil se už například nábor nepřímého personálu, a to zejména mimo výrobní oblasti. Uvedl to ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář. Odbory se snižováním počtu zaměstnanců nesouhlasí a chtějí snížit pětiprocentní krácení personálu na minimum. Vyjádření firmy zjišťujeme. Škoda Auto zaměstnává téměř 39 000 lidí, z toho v Česku asi 34 000. Jedná se o kmenové zaměstnance, kromě nich v automobilce pracují i agenturní pracovníci.

"Odborová organizace tento postup kritizuje, je totiž nutné nejen podat informaci, ale celý projekt projednat. Odbory KOVO rovněž nesouhlasí s číslem rácia. Udělají proto vše, aby snížily toto neodpovědně stanovené plošné rácio pět procent na minimum," uvedl týdeník.

Vedení firmy by podle odborů snížením počtu pracovníků ohrozilo projekty Škody. "Je naprosto jasné, že pokud by se v ráciu pokračovalo, vytvoříme projekt solidarity, kdy přímí pracovníci odmítnou různé modely pracovní doby, jako je 17(směnný) a 18směnný systém či další formy flexibilní práce, včetně hromadných přesčasů," sdělily odbory.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Rada: Konsolidace veřejných financí si patrně vyžádá růst daní

Vláda by měla podle Národní rozpočtové rady připravit realistickou konsolidaci veřejných financí, která by měla být proti aktuálním plánům rozsáhlejší. Je patrné, že si to vyžádá významné zvýšení daní. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou ve čtvrtek Národní rozpočtová rada zveřejnila. Česku podle ní hrozí, že kvůli vývoji veřejných financí narazí na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024. Ještě loni v listopadu rada předpokládala, že na dluhovou brzdu narazí veřejné finance až o rok později.

Dluhová brzda stanoví hranici, při jejímž překročení musí vláda předložit návrh vyrovnaného nebo přebytkového státního rozpočtu a fondů. Stanovena je na úrovni 55 procent hrubého domácího produktu. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v únoru poslancům řekla, že veřejný dluh by měl ke konci letošního roku stoupnout na 45 procent HDP.

"Je zřejmé, že rozsah konsolidačního úsilí v letech 2022 až 2024 bude muset být vyšší než 0,5 procenta hrubého domácího produktu ročně. Zároveň je patrné, že tato konsolidace si vyžádá významné navýšení daňové zátěže, neboť dlouhodobější výpadek příjmů v rozsahu daňového balíčku není možné zcela pokrýt redukcí výdajů, pokud by tedy nemělo dojít k výrazné redukci výdajů v největších výdajových blocích, kterými jsou sociální zabezpečení, zdravotnictví a školství, což rada nepředpokládá," uvedla NRR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy