Obrazem: Nádherné fotografie a obrazy ze soutěže "Věda je krásná"

Obrazem: Nádherné fotografie a obrazy ze soutěže "Věda je krásná"
Microraptor Microraptor, opeřený dinosaurus z čínské provincie Liaoning, měl pera nejen na předních končetinách, ale i na zadních. Popularizační ilustrace s cílem ukázat divákovi, jak fascinující pravěký svět mohl být. I když byly nalezeny kostry a otisky per, stále zůstává mnoho věcí, které nebyly objeveny, jak nezachované zkameněliny rostlin a živočichů, tak jejich způsob života či zbarvení. Proto si zatím můžeme jen představovat, jací asi čínští čtyřkřídlí draci z Liaoningu byli.
Topografie krku Oblast krční je jedna z anatomicky nejzajímavějších částí lidského těla. Obrázek zachycuje pohled, který se naskytne po odstranění zdvihače hlavy a podjazylkových svalů. Znázorňuje polohu jednotlivých krčních struktur a jejich topografické vztahy. Kresba tužkou, A4.
Světelný tunel Odraz světelného zdroje ve světelném tunelu, tvořeném zrcadly.
Polyelektrolyt Na obrázku je znázorněno elektrické pole během simulace hvězdicového polymeru ve vodném roztoku s přídavkem soli pomocí dvou ekvipotenciálních ploch a většího množství elektrických siločar.
Foto: Jan Martínek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 1. 2013 14:38

V Minigalerii nacházející se v prostorách Centrum Fotoškoda (Vodičkova 37, 110 00 Praha 1), je možné od 21. 1. (vernisáž v 17h) do 2. února 2013 shlédnout jedinečnou výstavu „Věda je krásná“.


Tato výstava představuje kolekci těch nejlepších fotografií a ilustrací, které uspěly ve stejnojmenné soutěži. Ta se před časem uskutečnila pod záštitou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.


Prostřednictvím naší fotogalerie mate nyní možnost si prohlédnout ukázky některých z velkoformátových fotografií a obrazů, jež jsou na zmiňované výstavě k vidění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy