Obrazem: Nádherné fotografie a obrazy ze soutěže "Věda je krásná"

Obrazem: Nádherné fotografie a obrazy ze soutěže "Věda je krásná"
Microraptor Microraptor, opeřený dinosaurus z čínské provincie Liaoning, měl pera nejen na předních končetinách, ale i na zadních. Popularizační ilustrace s cílem ukázat divákovi, jak fascinující pravěký svět mohl být. I když byly nalezeny kostry a otisky per, stále zůstává mnoho věcí, které nebyly objeveny, jak nezachované zkameněliny rostlin a živočichů, tak jejich způsob života či zbarvení. Proto si zatím můžeme jen představovat, jací asi čínští čtyřkřídlí draci z Liaoningu byli.
Topografie krku Oblast krční je jedna z anatomicky nejzajímavějších částí lidského těla. Obrázek zachycuje pohled, který se naskytne po odstranění zdvihače hlavy a podjazylkových svalů. Znázorňuje polohu jednotlivých krčních struktur a jejich topografické vztahy. Kresba tužkou, A4.
Světelný tunel Odraz světelného zdroje ve světelném tunelu, tvořeném zrcadly.
Polyelektrolyt Na obrázku je znázorněno elektrické pole během simulace hvězdicového polymeru ve vodném roztoku s přídavkem soli pomocí dvou ekvipotenciálních ploch a většího množství elektrických siločar.
Foto: Jan Martínek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 1. 2013 14:38

V Minigalerii nacházející se v prostorách Centrum Fotoškoda (Vodičkova 37, 110 00 Praha 1), je možné od 21. 1. (vernisáž v 17h) do 2. února 2013 shlédnout jedinečnou výstavu „Věda je krásná“.


Tato výstava představuje kolekci těch nejlepších fotografií a ilustrací, které uspěly ve stejnojmenné soutěži. Ta se před časem uskutečnila pod záštitou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.


Prostřednictvím naší fotogalerie mate nyní možnost si prohlédnout ukázky některých z velkoformátových fotografií a obrazů, jež jsou na zmiňované výstavě k vidění.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy