Obrazem: Nádherné fotografie a obrazy ze soutěže "Věda je krásná"

Obrazem: Nádherné fotografie a obrazy ze soutěže "Věda je krásná"
Microraptor Microraptor, opeřený dinosaurus z čínské provincie Liaoning, měl pera nejen na předních končetinách, ale i na zadních. Popularizační ilustrace s cílem ukázat divákovi, jak fascinující pravěký svět mohl být. I když byly nalezeny kostry a otisky per, stále zůstává mnoho věcí, které nebyly objeveny, jak nezachované zkameněliny rostlin a živočichů, tak jejich způsob života či zbarvení. Proto si zatím můžeme jen představovat, jací asi čínští čtyřkřídlí draci z Liaoningu byli.
Topografie krku Oblast krční je jedna z anatomicky nejzajímavějších částí lidského těla. Obrázek zachycuje pohled, který se naskytne po odstranění zdvihače hlavy a podjazylkových svalů. Znázorňuje polohu jednotlivých krčních struktur a jejich topografické vztahy. Kresba tužkou, A4.
Světelný tunel Odraz světelného zdroje ve světelném tunelu, tvořeném zrcadly.
Polyelektrolyt Na obrázku je znázorněno elektrické pole během simulace hvězdicového polymeru ve vodném roztoku s přídavkem soli pomocí dvou ekvipotenciálních ploch a většího množství elektrických siločar.
Foto: Jan Martínek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 1. 2013 14:38

V Minigalerii nacházející se v prostorách Centrum Fotoškoda (Vodičkova 37, 110 00 Praha 1), je možné od 21. 1. (vernisáž v 17h) do 2. února 2013 shlédnout jedinečnou výstavu „Věda je krásná“.


Tato výstava představuje kolekci těch nejlepších fotografií a ilustrací, které uspěly ve stejnojmenné soutěži. Ta se před časem uskutečnila pod záštitou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.


Prostřednictvím naší fotogalerie mate nyní možnost si prohlédnout ukázky některých z velkoformátových fotografií a obrazů, jež jsou na zmiňované výstavě k vidění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy