Martin Žucha

26. 10. 2006 17:17
V Aktuálně.cz pracuje jako kameraman a střihač od května 2006.

Vše začalo studiem na filmové škole ve Zlíně. Po dvou letech v ostravském studiu Clipper a roce ve Sportu 1, zbytek života na volné noze. Kamera, střih a zvuk. Zpravodajství a publicistika pro všechny naše tv, dokumenty,reklamy, klipy. Za dlouhých zimních večerů se baví zvučením muzikálů v divadle Broadway.

Členy týmu můžete kontaktovat e-mailem ve tvaru [email protected].

 

Právě se děje

před 5 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy