Interpol tracks down wanted Czech entrepreneur

CzechNews
10. 11. 2008 8:30
Tomáš Pitr sentenced to 5 years still on the run

Prague - Czech police received another confirmation that entrepreneur Tomáš Pitr, sentenced to 5 years in prison in the Czech Republic for tax evasion, has found refuge in Europe, most likely in Switzerland.

Czech server Novinky.cz informed that the Interpol HQ in Bern, Switzerland officially sent the Czech police a number of questions inquiring about the crimes comitted by Pitr.

An international warrant has been issued on the former co-owner of the food industry giant Setuza.

Prague court judge Petr Novák informed Aktuálně.cz that the Swiss report indicates that they have localized Pitr's whereabouts and at the moment they are verifying whether the crimes Pitr is accused of in the Czech Republic are also punishable in Switzerland.

Passion for football and women

Czech police has been searching for Pitr for more than a year now, and the latest development only confirms previous information on his whereabouts.

The first speculation about Pitr living in Switzerland emerged during the European football championship held this year in Switzerland, after some of Czech football fans reported they have spotted Pitr at one of the football matches.
 
Two weeks ago, the sources from Czech police that wanted to stay anonymous informed Aktuálně.cz that the police has traced down Pitr, mostly due to the business he made with his off-shore Caribbean companies.

Golf club dealings

Until July this year, the golf club area in Karlštejn belonged to Lusaka company that is registered in Saint Vincent and the Grenadines in the Carribean sea.

According to the Czech trade registry, the facility is currently owned by Fireworks Limited firm that comes from Anguilla, also registered in the Carribean.

A reliable police source that is familiar with the case confirmed to Aktuálně.cz that both companies are closely linked to Tomáš Pitr.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy