Historie Porsche 911

Historie Porsche 911
Obrovská kvalitativní změna přišla v roce 1989 na počest 80. narozenin Ferdinanda Porsche. Generace nesla označení 964
Příchod generace s označením 993 se dobře pamatuje. Byla totiž představena v roce 1993
To typ 996 se objevil až v roce 1997
Typ 997 byl v autosalonech k vidění donedávna.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
19. 8. 2011 16:54

Sportovní auto se jménem Porsche zná skoro každý kluk. Dokonce znají i označení typu s číslovkou 911. Letos se představuje další generace tohoto vozu. Poprvé bude i jeho základní verze schopná pokořit hranici 300 kilometrů v hodině. I předcházející generace ovšem dokázaly řidičům připravit hodně zábavy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy