Foto: Driblujeme, poskakujeme! Tak ministr vyučoval tělocvik

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
23. 6. 2014 18:20
Ministr školství Marcel Chládek cvičil s dětmi tělocvik, aby zjistil, v jaké kondici jsou.

Ministr školství učil za přítomnosti televizních kamer žáky základní školy v Novém Strašecí tělesné výchově.

Absolvent Vysoké vojenské školy pedagogické v Bratislavě (v roce 1988, když nastupoval, se jmenovala Vojenská politická akademie Klementa Gottwalda) si postěžoval na nízkou schopnost žáků střílet do koše.

Poté navštívil Dětský domov v Boleticích v Děčíně. Tam jsou umístěny děti s nejtěžšími poruchami chování, školou povinní násilníci a vrazi.

Chce získat další postřehy k reformě speciálního školství. Znepokojuje ho vzrůstající agresivita žáků a jejich rodičů.

Facebook autora

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy